Уряд почав працювати над Планом реформ до 2027 року. Що він передбачає?
Кабінет міністрів розпочав роботу над єдиним Планом реформ до 2027 року. Очікується, що він охопить усі сфери, які впливають на державні інституції, економіку та взаємодію з громадянами.
Про це повідомляє Урядовий портал.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів, що Україна має низку документів з пропозиціями реформ від партнерів — від 7 рекомендацій ЄС до переліку структурних маяків МВФ.
За ініціативи президента Володимира Зеленського розроблений Концепт посилення стійкості демократії. Тепер на його основі уряд розпочинає роботу над створенням єдиного документа — «дорожньої карти реформ», пояснив прем’єр.
«У документ маємо закласти важливі цілі: розвиток державних інституцій, розвиток конкурентної економіки та зміцнення взаємодії між державою, бізнес-середовищем і громадянським суспільством», — зауважив Шмигаль.
За словами прем’єра, єдиний План реформ стане частиною майбутньої Української доктрини, засади якої окреслив глава держави.
Концепт посилення стійкості демократії
На Урядовому порталі також опублікували Концепт посилення стійкості демократії, на основі якого й розроблятиметься єдиний План реформ до 2027 року.
Він складається з трьох основних напрямів:
- стійкість демократії в Україні та очищення від олігархічно-корупційного впливу;
- розвиток конкуренції, демонополізація та справедливий розподіл ресурсів, які належать українському народові;
- розвиток прозорих механізмів взаємодії з державою.
Зокрема, за першим напрямом передбачається:
- удосконалення виборчого законодавства відповідно до сучасних політичних умов;
- розбудова пропорційної виборчої системи;
- зменшення чисельності народних депутатів і депутатів місцевих рад;
- оптимізація кількості комітетів Верховної Ради;
- залучення ветеранів війни на державні посади;
- впровадження в Україні англійської як мови міжнародного спілкування, зокрема в органах державної влади;
- посилення механізмів для забезпечення боротьби з відмиванням коштів і фінансуванням тероризму на основі оцінки ризиків;
- перегляд застосування інституту суду присяжних в Україні та інше.
Другий напрямок передбачає:
- захист законних інтересів бізнесу від можливих протиправних дій з боку органів правопорядку та прокуратури, а також інших органів державної влади;
- створення в Україні ефективного механізму деолігархізації та недопущення появи нових олігархічних структур, запровадження національного реєстру олігархів;
- позбавлення центральних органів виконавчої влади функцій управління державними підприємствами, що мають на меті отримання прибутку та інше.
Третій напрямок стосується розширення можливостей громадян впливати на вироблення політичних рішень та курсу держави. Наприклад, через неурядові організації та незалежну журналістику.