Уряд продовжив карантин до 11 травня, оскільки пік коронавірусу ще попереду
Кабінет міністрів продовжить карантин в Україні щонайменше до 11 травня.
Таке рішення ухвалили на засіданні 22 квітня.
«Під час ухвалення рішення ми спиралися на моделювання аналітиків Національної академії наук України та дані Міністерства охорони здоров'я, які свідчать, що пік захворюваності може настати на початку травня», — заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
Раніше він вже зазначав, що за розрахунками НАН України, очікуються ще два піки захворюваності: один орієнтовно в кінці квітня, другий — між 3 і 8 травня.
«Водночас у нас є чіткий план виходу з карантину. Він складається з 5 етапів. Стартову точку цього плану ми називаємо «День К», тобто день кінця карантину. Для його початку є дві умови. По-перше, якщо протягом 10 днів відсоток виявлених випадків захворювання у країні не змінюється або коливається в межах 5%. По-друге, лікарні заповнені пацієнтами з COVID-19 менш ніж на 50%», — наголосив прем'єр.
Він зазначив, що за розрахунками експертів цей «День К» в Україні має настати 12 травня.
«У нас є важливі завдання до цього часу, над якими ми працюємо: поступово збільшуємо кількість тестувань, покращуємо забезпечення лікарень та медиків, запроваджуємо систему Е-контролю за самоізоляцією як альтернативу обсервації та розроблюємо нові соціальні стандарти. Це насамперед носіння засобів індивідуального захисту, дотримання соціальної дистанції та постійна дезінфекція», — додав Шмигаль.
Він зазначив, що «Україна неодмінно повернеться до звичного ритму життя, але загроза, на жаль, найближчим часом не зникне. І ми разом з усім світом маємо навчитися жити за нових умов».
Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Станом на ранок 22 квітня в Україні коронавірус лабораторно підтвердили у 6592 людей, з них 174 пацієнтів померли, а 424 — одужали.
У світі з початку пандемії коронавірусом інфікувалися 2 млн 557 тисячі 504 людини. З них 694 881 людина одужала та 177 662 померли.