Уряд виділить 3 млрд гривень на гуманітарне розмінування для фермерів. Як це працюватиме?

Кабінет Міністрів затвердив рішення про компенсацію витрат фермерам за гуманітарне розмінування сільськогосподарських земель. Держава покриє 80% загальної вартості процесу очищення територій від мін.

Про це повідомили у Міністерстві економіки України.

Там зазначають, що на програму компенсації витрат за гуманітарне розмінування в держбюджеті на 2024 рік заклали 3 млрд гривень. Ціну на послуги з розмінування визначатимуть на відкритих торгах у системі Prozorro, а компенсацію надаватимуть лише раз за одну забруднену ділянку.

Таку компенсацію не зможуть отримати ті фермери, проти яких Україна запровадила санкції або якщо кінцевими власниками сільськогосподарських угідь будуть громадянами країни-агресора. Аграрії, які зараз на стадії ліквідації чи банкрутства або ж мають податковий борг, теж не зможуть претендувати на часткове покриття витрат. Програма компенсацій поширюється на підтверджені забруднені ділянки в Київській, Чернігівській, Сумській, Харківській, Донецькій, Херсонській, Миколаївській та Дніпропетровській областях.

«Менш ніж за рік Україна збільшила свої спроможності у розмінуванні в рази й після обстеження повернула до використання 18 000 км² землі. Запуск програми компенсації фермерам має дати ще більший поштовх для розвитку ринку гуманітарного розмінування, адже держава створює додаткову фінансову мотивацію очищувати земельні ділянки від вибухонебезпечних предметів і для власників та орендарів, і для бізнесу, який може заробляти на розмінуванні», — розповів заступник міністра економіки України Ігор Безкаравайний.

У Мінекономіки зазначають, що ймовірно забрудненими й забрудненими залишаються 156 тисяч квадратних кілометрів українських територій. Це, зокрема, землі сільськогосподарського призначення. Мінекономіки планує за 10 років очистити 80% забруднених земель і зробити їх безпечними для використання.