Уряд вимагає від регіонів удвічі збільшити кількість щеплень проти коронавірусу
Міністерство охорони здоров’я дало доручення регіонам збільшити загальний тижневий показник кількості щеплень до 1,5 млн. Зараз за тиждень в середньому по всій Україні вакцинують 750—760 тисяч людей.
Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.
Там зазначили, що доручення збільшити кількість щеплень дав прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Його уже підписав очільник МОЗ Віктор Ляшко.
«Кожна область відповідно до своїх можливостей отримала певну кількість щеплень, яку цілком може виконати. Усі поставлені цілі реальні, затверджені і окремі регіони, наприклад Полтавська та Херсонська, вже довели спроможність досягти поставлених урядом рівнів охоплення вакцинацією», — наголошує Ляшко.
І додав, що одразу ж після входженням у «червону» зону карантину Херсонська, Донецька, Дніпропетровська, Запорізька та Одеська області вийшли у лідери щеплень першою дозою за добу. Там кількість щеплень зросла вдвічі.
Ляшко нагадав, що найвищий добовий рекорд, який встановили напередодні, становить 193 тисячі щеплень.
Нарада у президента
Напередодні на нараді у Зеленського Ляшку доручили невідкладно оновити та затвердити графік щеплень для кожної області. А очільники облдержадміністрацій мають подати графіки до пунктів, затвердити та проконтролювати їхнє дотримання.
Шмигаль там розповів, що темпи вакцинації п’ять тижнів поспіль зберігаються на рівні 750-760 тисяч щеплень на тиждень.
Вакцинація в Україні
Вона триває з 24 лютого. Загалом Україна наразі отримала 25 мільйонів доз вакцини. Щеплення роблять препаратами від фармкомпаній AstraZeneca, Sinovac (вакцина CoronaVac), Pfizer (вакцина Comirnaty) та Moderna.
Згідно з Національним планом вакцинації проти коронавірусу, з травня в Україні мали робити щонайменше по 5,6 мільйона щеплень щомісяця. Для цього щодня потрібно було вакцинувати приблизно 182 тисячі людей. Однак таких темпів досягнути не вдалося.
План вакцинації передбачає, що в серпні мали зробити 6 мільйонів щеплень, а з вересня — понад 8 мільйонів щомісяця. Проте в реальності вийшло інакше: у серпні зробили 3,6 мільйона щеплень, а у вересні — 3,2 млн.