Уряд вирішив ліквідувати Офіс уповноваженого з питань зниклих безвісти

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про ліквідацію Офісу уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, який, зокрема, займався обміном тіл полеглих військовослужбовців.

Це в коментарі hromadske підтвердив сам уповноважений Олег Котенко.

За його словами, постанова про розформування Офісу буде офіційно оприлюднена на днях.

Журналістка «Цензор.НЕТ» Тетяна Ніколаєнко з посиланням на джерела пише, що з дати ухвалення відповідної постанови повноваження уповноваженого частково передадуть:

  • Міністерству внутрішніх справ — розшук зниклих та Реєстр зниклих безвісти за особливих обставин;
  • Головному управлінню розвідки — повернення тіл загиблих;
  • Міністерству оборони — діяльність пошукових груп.

За даними джерел «Цензору», Олега Котенка запросили до МВС, але він відмовився від нової посади.

Доповнено о 20:00. Нам у коментарі Котенко зазначив, що за понад рік роботи йому і команді вдалося зустрітися з понад 10 тисячами родичів зниклих безвісти, і більшість з них отримала відповіді. Каже, що й надалі допомагатиме людям, наскільки зможе, «але без повноважень це буде важко».

Доповнено 11 серпня. У Мінреінтеграції відреагували на інформацію про ліквідацію Офісу уповноваженого зі зниклих безвісти. Кажуть, що про ліквідацію самої посади уповноваженого та звільнення Олега Котенка не йдеться. Функції Офісу, мовляв, просто передадуть іншим відомствам.

Чим займався уповноважений?

Уряд ще у квітні 2022 року утворив в апараті Мінреінтеграції посаду уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, а також його секретаріат.

Як відзвітував уповноважений на своєму сайті, протягом 2022 року його Офіс:

  • організував 16 передач тіл загиблих, повернувши 869 тіл;
  • створив 7 спеціальних груп з пошуку тіл, речей і документів загиблих людей, які здійснили понад 50 виїздів на деокуповані території та ексгумували більш як 700 тіл, речей і документів;
  • розшукав та повернув для поховання понад 3000 тіл загиблих із зон бойових зіткнень;
  • порушив майже 14 тисяч справ з розшуку зниклих безвісти людей.

Окрім того, у травні цього року в Україні запрацював Єдиний реєстр осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Офіційно наразі підтверджено приблизно 23 тисячі людей, які вважаються зниклими безвісти внаслідок воєнних дій.