В Африці через виверження вулкана тисячі жителів Конго втекли у сусідню Руанду
Приблизно 3,5 тисячі жителів Демократичної Республіки Конго вирішили покинути країну і податися у сусідню Руанду. Причина у виверженні вулкана Ньїрагонго, який вважається одним із найбільш активних та небезпечних в Африці.
Про це пише Reuters з посиланням на Міністерство з питань надзвичайних ситуацій Руанди.
Лава від виверження вулкана ввечері 22 травня досягла аеропорту півторамільйонного міста Гома, що на сході країни. Через це урядовці закликали жителів евакуюватися.
Тоді тисячі жителів Гоми з матрацами та іншими речами покинули місто пішки, багато з них попрямували до кордону з Руандою.
Державні ЗМІ Руанди повідомили, що біженців будуть розміщувати в школах і місцях для богослужінь.
За словами вулканолога з Гоми Даріо Тедеско, на вулкані з'являються нові тріщини, які дозволяють лаві текти на південь — в сторону Гоми. Хоча спочатку лава текла на схід.
«Тепер ціль — Гома. Це схоже на 2002 рік (коли було останнє виверження вулкана — ред.). Я думаю, що лава йде до центру міста. Це може припинитися раніше або продовжуватися. Прогнозувати складно», — сказав Тедеско
Водночас керівник відділу наукових досліджень в обсерваторії вулканів Гоми Селестіно Касерека не вважає, що лава тече достатньо швидко, щоб досягти міста.
Доповнено: Як пише Reuters, зрештою потік лави не дійшов до Гоми — він зупинився неподалік міста.
Пресофіцер 44 окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола ЗСУ Юрій Кульпа, який наразі перебуває у Конго на службі, повідомив, що на початку виверження вулкана командування його загону вирішило евакуювати особовий склад, озброєння та військову техніку у безпечне місце. Згодом військові повернулися до місць дислокації, однак перебувають в режимі чергувань та готовності до повторної евакуації.
Виверження вулкана Ньїрагонго розпочалося ввечері 22 травня. Ньїрагонго відомий не лише вулканічною активністю, а й надтекучістю лави, яка може сягати 96 кілометрів за годину. Із 1882 року він вивергався понад 30 разів. Ньїрагонго забрав найбільшу кількість життів у 1977 році — тоді загинули понад 600 людей.
Востаннє вулкан вивергався у січні 2002 року. Тоді лава забрала життя понад двох сотень людей і знищила майже всю східну частину Гоми, зокрема злітно-посадкову смугу місцевого аеропорту.