В Африці почалося виверження одного з найбільш активних вулканів континенту. Швидкість його лави сягає 96 км/год

У Демократичній Республіці Конго почалося виверження вулкану Ньїрагонго, який вважається одним із найбільш активних в Африці. Востаннє він вивергався 18 років тому — тоді загинула понад сотня людей.

Про це повідомляє AFP.

Ньїрагонго розташований в провінції Північне Ківу на сході ДРК, неподалік від столиці провінції — міста Гома з населенням у півтора мільйона людей — і за кілометр від кордону з Руандою. Губернатор Північного Ківу заявив, що масштаб виверження наразі розслідують, і закликав людей бути спокійними й дотримуватися вказівок влади.

А втім, у багатьох районах Гоми зникла електрика, й сотні людей почали виїжджати з міста. Одна з них розповіла AFP, що «небо почервоніло», а в повітрі відчувається запах сірки. «Люди виїжджають або готуються виїжджати. Я забираю дітей і сідаю в машину. Є ризик, що лава досягне Гоми», — розповів інший житель міста.

За словами кореспондента AFP, наразі лави поблизу Гоми немає. Цю ж думку в коментарі Reuters висловив вулканолог із Гоми Даріо Тедеско: за його спостереженнями, лава прямує в бік кордону з Руандою; це ж підтверджують джерела інформагентства в ООН, які здійснили аерозйомку місця.

Ньїрагонго відомий не лише вулканічною активністю, а й надтекучістю лави, яка може сягати 96 кілометрів за годину. Із 1882 року він вивергався понад 30 разів. Ньїрагонго забрав найбільшу кількість життів у 1977 році — тоді загинули понад 600 людей.

Востаннє вулкан вивергався у січні 2002 року. Тоді лава забрала життя понад двох сотень людей і знищила майже всю східну частину Гоми, зокрема злітно-посадкову смугу місцевого аеропорту.