В Англії обмежили продаж вугілля й вогкої деревини для домашніх потреб. Вони забруднюють повітря й небезпечні для людей
Із 1 травня в Англії набули чинності обмеження на продаж вугілля, вогкої деревини й твердого палива для домашніх печей і коминів. Їхнє спалювання не лише забруднює повітря, а й шкодить здоров’ю людини, пояснюють в уряді.
Відповідно до обмежень, продавати вугілля й вогку деревину можна буде лише в упаковках розміром більш як два кубічні метри, а тверде паливо повинно мати низький вміст сірки й виділяти якнайменше диму.
За офіційними даними, лише 8% домогосподарств Англії використовують деревину для опалення, утім на них припадає 38% усіх твердих частинок розміром 2,5 мікрона чи менше, що потрапляють в атмосферу.
Ці частинки (скорочено називаються РМ2.5) вважаються найбільш шкідливими для здоров’я людини: вони здатні потрапляти в кровоносні судини й відкладатися в легенях та інших органах, підвищуючи ризик серцево-судинних захворювань і раку.
Встановленням обмежень уряд прагне спонукати людей відмовлятися від сирої деревини на користь сухої, спалювання якої не призводить до виділення значної кількості частинок РМ2.5, а також не так шкодить димарям (вогка деревина призводить до утворення більшої кіптяви).
Рішення уряду вперше із 1950-х років обмежує, що англійці можуть спалювати у своїх будинках, зазначає BBC. Аналогічні кроки наразі розглядає влада Шотландії та Уельсу.
В Україні вас можуть притягти до відповідальності за забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу — йдеться передусім про спалення сухостою та опалого листя. За словами екологині Світлани Берзіної, внаслідок спалення листя утворюється в 350 разів більше шкідливих викидів, ніж під час куріння.
У травні 2020 року набув чинності закон, який збільшує штрафи за паління трави. Зокрема, за самовільне випалювання рослинності або її залишків можуть оштрафувати на 3 060-5 100 гривень, а за забруднення повітря загрожує штраф 30 600-61 200 гривень чи обмеження волі до трьох років.