В Австралії папуги какаду вчать один одного відкривати смітники заради їжі — дослідження
В Австралії папуги какаду здатні вчити один одного відкривати кришки урн для сміття заради їжі. Усього за два роки кількість птахів із такою звичкою зросла у кілька разів.
Про це пише The Associated Press.
Дослідження організував орнітолог Річард Мейджор, який об'єднався з німецькими науковцями. Спершу вони вивчали поширеність такої звички папуг, опитавши місцевих жителів.
З'ясувалося, що до кінця 2019 року птахи навчилися відкривати кришки урн для сміття у 44 передмістях, хоча ще два роки до того папуги робили це лише у трьох місцях.
Далі науковці вирішили з'ясувати, як саме папуги навчилися відкривати смітники: навчилися самі чи один в одного. Їхнє дослідження, яке 23 липня оприлюднив журнал Science, показало, що здебільшого птахи отримували цю навичку, спостерігаючи за своїми однолітками.
Також AP згадує про ще один випадок дослідження цієї поведінки какаду. Влітку 2019 року поведінкова екологиня Інституту Макса Планка Барбара Кламп вирішила поспостерігати за приземленням какаду на сміттєві відра у передмісті Сіднея.
Хоча не всі птахи змогли відкрити урни, але дослідниці вдалося зняти близько 160 відеороликів з успішними спробами.
Під час аналізу Кламп зрозуміла, що більшість таких птахів були самцями, які, як правило, більші за самок. Крім того, папуги, які успішно відкривали урни, мали схильність домінувати серед інших.
«Це говорить про те, що якщо ви більш соціально інтегровані, у вас буде більше можливостей спостерігати й вивчати нову поведінку, а також поширювати її», — пояснила дослідниця.
Какаду — це папуги, які живуть невеликими групами. Хоч з розвитком міст в Австралії багато тварин постраждали, какаду вдається пристосовуватися до нових реалій.
А взагалі папуги відомі як одні з найрозумніших птахів. Дослідниця інтелекту тварин Гарвардського університету Айрін Пеперберг пояснила, що хоч у цих птахів крихітний мозок, але щільність нейронів дає їм надзвичайні пізнавальні здібності.
Так, африканські сірі папуги відомі своєю здатністю імітувати, а іноді й розуміти людську мову. Натомість какаду відмінно вміють вчитися користуватися новими інструментами та розв'язувати головоломки.