В Австралії присплять голуба, який випадково залетів туди зі США. Тому що формально птах порушив карантин
Міністерство сільського господарства Австралії має намір зловити й приспати гоночного голуба з кличкою його так назвали на честь обраного президента США Джо БайденаДжо, який випадково пролетів 13 тисяч кілометрів зі США до Австралії й тим самим порушив заборону на перельоти між державами.
У своїй заяві міністерство пояснює, що перебування птаха в Австралії «може поставити під загрозу продовольчу безпеку й популяцію диких птахів» у країні. «Він [голуб] є прямим ризиком для біологічної безпеки», — цитує заяву відомства The Associated Press.
Секретар Національної асоціації голубів Австралії Бред Тернер пояснює: ці птахи справді можуть переносити хвороби, а тому рішення про приспання голуба є цілком виправданим. Асоціація також висловила підтримку рішення міністерства.
Житель австралійського міста Мельбурн Кевін Селі-Берд 12 січня знайшов голуба — як з’ясувалося, ідеться про Джо — у своєму дворі. Птах був виснажений, тому чоловік дав йому трохи їжі та води. Голуб відтоді лишився у дворі Селі-Берда.
«Може, через те, що я йому дав трохи їжі і йому було де пити, він вирішив, що це його дім», — припустив австралієць у розмові з The Associated Press. Селі-Берд розповів виданню, що намагався вийти на власника голуба, але поки що марно.
Чоловік повідомив про голуба управлінню з дотримання карантину Австралії. Пізніше його представники зв’язалися з ним і попросили допомогти зловити птаха.
Як саме голуб із кличкою Джо потрапив зі США до Австралії, поки незрозуміло. Відомо, що він брав участь у перегонах в американському штаті Ореґон, які відбулися наприкінці жовтня, а після цього зник.
Експерти припускають, що голуб міг потрапити на судно, яке йшло зі США до Австралії, або ж насправді самотужки подолав приблизно 13 тисяч кілометрів через Тихий океан. Поки що найдовший зафіксований переліт голуба становить 11 600 кілометрів. Він відбувся ще в 1931 році й тривав 24 дні.
Оновлено: врешті з'ясувалося, що пов’язка на лапі голуба несправжня. Номер на ній належить блакитному смугастому голубу зі США, а птах з Австралії зовсім не тієї породи.Відтак влада підтвердила, що голуба присипляти немає потреби.
Ларс Скотт, опікун в організації із захисту птахів Pigeon Rescue Melbourne, сказав, що голуби з американськими пов'язками на лапах — не рідкість у місті. За словами Скотта, кілька заводчиків із Мельбурна купили їх в інтернеті й використовували для власного обліку.
Карантинні заходи Австралії щодо тварин дуже суворі. Наприклад, у 2015 році уряд пригрозив приспати двох йоркширських тер'єрів після того, як їх таємно завезли в країну голлівудські зірки Джонні Депп та Ембер Герд. Їм дали 50 годин, щоб вивезти тварин. Собак зрештою відправили додому на літаку.