В Азербайджані пояснили відновлення бойових дій у Нагірному Карабаху. Кажуть про антитерористичну операцію
Міноборони Вірменії вчора, 12 грудня, повідомило про наступ Азербайджану в регіоні Нагірного Карабаху. Азербайджан відновлення бойових дій пояснив вимушеною антитерористичною операцією.
Про це повідомляє Служба державної безпеки Азербайджану.
Там кажуть, що після оголошення режиму «тиші» 10 листопада, частина збройних сил Вірменії залишилися в лісовій зоні селища Гадрут Ходжавендского району, який перейшов під контроль Баку.
Пізніше вірменські ЗМІ повідомляли, що військові загубилися в лісі. Вірменія попросила Росію допомогти у пошуку військових, до операції долучилися й азербайджанські військові. Російські миротворці прибули в район, де зникли військові, та по гучномовцю звернулися до них.
Як передає Служба державної безпеки, вірменські військові не покинули територію, але створили бойові позиції та «вчиняли терор, саботаж і диверсії» проти мирного населення та військових Азербайджану. Тому спецслужба розпочала антитерористичну операцію.
Азербайджан закликав Вірменію дотримуватися угоди про припинення бойових дій в Нагірному Карабаху та утримуватися від провокацій.
Що сталося?
У Міноборони Вірменії заявили, що 12 грудня азербайджанська сторона відновила наступ на півдні Нагірного Карабаху. Також повідомлялося, що троє вірменських військових дістали поранення.
Азербайджан підтвердив порушення «тиші», але запевняв, що провокувала Вірменія. Згодом режим припинення вогню відновили.
Ситуація в Нагірному Карабаху
Через військові успіхи Азербайджану в Карабаху влада Вірменії змушена була погодитися на невигідну угоду, яка, серед іншого, передбачає, що Єреван має віддати Азербайджану фактично весь так званий пояс безпеки навколо НКР — це райони Азербайджану, захоплені вірменами під час попередньої війни, вони мали забезпечувати безпеку власне самої невизнаної Нагірно-Карабаської Республіки. Ті райони НКР, які Баку вже зайняло, також залишаються під контролем Азербайджану.
Крім припинення вогню, країни домовилися про те, що в Нагірному Карабаху щонайменше на 5 років розташуються російські миротворці, натомість Вірменія свої сили виведе. Повний текст угоди читайте тут.
Така угода викликала обурення вірменів, у Єревані регулярно відбувались акції протесту, від прем'єра Нікола Пашиняна вимагають піти у відставку.