В «Азові» розповіли про шанси вижити на «Азовсталі» в Маріуполі

Полк «Азов» поділився власними роздумами щодо шансів на обложеному заводі «Азовсталь» в Маріуполі.

Про це розповів офіцер управління розвідки полку «Азов» Ілля Самойленко під час пресконференції 8 травня.

За його словами, перший варіант: відкласти зброю і чекати на кінець — тоді буде або повільна смерть від голоду, або швидка від бомб.

Другий варіант, за словами Самойленка, — «спробувати втекти як боягуз. Думати лише про власне життя, а не про обов'язок та присягу». Він додав, що саме таке відбулося з командиром морпіхів 36-ї бригади Володимиром Баранюком — той відмовився виконувати наказ і спробував втекти з міста з невеликою групою. Самойленко наголосив, що такий варіант може призвести до смерті: одна людина загинула.

«Третій варіант: можна здатися. Четвертий варіант — єдиний спосіб, який гарантує вам життя, за яке не буде соромно, — це стояти і боротися», — резюмував офіцер «Азову».

В «Азові» також прокоментували варіант здатися в полон.

«Ми весь цей час знали, що полк "Азов" не має високих шансів на виживання, якщо нас візьмуть у полон. Здатися для нас неприйнятно. Кожен полонений — це ресурс політичного і військового тиску. Це ресурс, щоб підвищити рівень переговорів і позицій, які ми можемо залишити на політичній сцені», — сказав Самойленко.

За його словами, одного з українських солдатів у 20-х числах квітня захопили в полон під час бою, оскільки він був непритомним. Після цього російська пропаганда опублікувала відео про те, що українські солдати нібито здають зброю, а згодом мати полоненого отримала повідомлення про його смерть

Ситуація на «Азовсталі»

російські окупанти ведуть інтенсивні обстріли заводу «Азовсталь» у блокадному Маріуполі. Лише за ніч 8 травня українські бійці нарахували 25 вильотів, зокрема трьох стратегічних бомбардувальників. Окупанти залучають танки, міномети, снайпери, завод намагається штурмувати піхота.

4 травня російські війська прорвались на територію «Азовсталі» — попри заяви росії, що завод вирішили взяти в облогу, а не штурмувати. Між українськими бійцями та окупантами тривають важкі бої.

У цей час Україна та росія за підтримки ООН домовились про евакуацію цивільних, які ховались у бомбосховищах заводу. Евакуація розпочалась 1 травня, а 7 травня українська влада повідомила про те, що вдалося вивезти всіх жінок, дітей та літніх людей.

В «Азові» не можуть бути впевненими, чи евакуювали всіх, оскільки немає спеціальної техніки, щоб розібрати завали. На території заводу є безліч загиблих серед цивільних та військових. Під час евакуації мирних мешканців загинули троє українських військових, ще шістьох було поранено.

Зеленський оголосив про підготовку евакуації з «Азовсталі» поранених та медиків. А виконувач обов'язків командира 36-ї окремої бригади морської піхоти Сергій Волинський 27 квітня розповідав, що на заводі понад 600 поранених військових.