У Держтуризмі просять уряд переглянути заборону на в'їзд для іноземців
У Державному агентстві розвитку туризму просять Кабінет міністрів переглянути умови заборони на в’їзд для іноземців до кінця вересня.
Про це повідомляє пресслужба агентства.
У Держтуризмі вважають, що цілковита заборона для іноземців на в’їзд до України може негативно вплинути на туристичну галузь, яка вже постраждала від наслідків пандемії COVID-19 та лише зараз почала відновлюватись.
Також вони вважають, що такий крок «знівелює позитивні зміни та системну роботу державних структур щодо лібералізації та зняття обмежень для відвідування України».
І що пропонують в Держтуризмі?
Вони закликають дещо пом’якшити обмежувальні заходи. Зокрема, радять заборонити в’їзд до України лише для тих іноземців, які є громадянами держав зі значним поширенням COVID-19, тобто з «червоної» зони.
А ось дозволити в’їзд пропонують іноземцям, які є громадянами держав, в яких кількість нових випадків реєстрації хвороби COVID-19 на 100 тисяч населення за останні 14 днів менша за кількість таких випадків в Україні.
Однак лише в тому випадку, якщо вони відвідають Україну з туристичною метою, що підтверджується електронним бронюванням готелю та/або електронним ваучером від туристичного оператора, за наявності негативного результату ПЛР-тестування на COVID-19, який провели протягом 48 годин до перетину держкордону.
Також радять дозволити перетин українського кордону членам так званих «змішаних» родин, в яких є громадяни України та інших держав.
До чого це все?
Уряд з 29 серпня до 28 вересня включно в Україну забороненим в'їзд іноземним громадянам та особам без громадянства через пандемію коронавірусу.
Виняток становлять громадяни, які мають дозволи на проживання в Україні, члени міжнародних та гуманітарних місій чи організацій. Або ж якщо вони прибувають за запрошенням Міністерства закордонних справ, Міністерства оборони України чи є членами екіпажів.
Також пропускатимуть громадян, які прямують на територію України транзитом та мають документи, що підтверджують виїзд протягом 2 днів, навчаються в українських закладах освіти чи проходять військову службу в Збройних силах України. Біженці та особи, які потребують додаткового захисту, також зможуть в'їхати.
Окрім них, кордон не закритий для діячів культури, яку прибувають за запрошенням закладів культури разом з супроводжувальною особою. Те ж стосується й учасників спортивних змагань, що проходять на території України.
І, на останок, проїхати зможуть люди, які прибувають на лікування у заклади охорони здоров'я або ж везуть до нас гемопоетичні стовбурові клітини для трансплантацій.
Також урядовці уточнили, що прикордонники зможуть пропускати громадян Білорусі, якщо вони захочуть перебувати в нас. Про це просив президент Володимир Зеленський.