В Індії чоловіка забили до смерті за осквернення святині. На нього накинулися охоронці та віряни
Чоловіка, який спробував осквернити «найсвятішу святиню сикхізму» в Індії, забили до смерті. Правоохоронці знайшли чоловіка мертвим, коли прибули на місце події.
Про це повідомила поліція міста Амрітсар штату Пенджаб на північному заході Індії, пише ВВС.
Як повідомляють місцеві ЗМІ, інцидент стався під час молитви у Золотому храмі міста 18 грудня приблизно о 17:45 за місцевим часом (13:45 за Києвом).
Чоловік нібито увірвався у внутрішнє святилище, де зберігається священна книга сикхізму — Гуру Грант Сахіб.
Потім, як стверджують медіа, він спробував доторкнутися до церемоніального меча, покладеного поруч із книгою. Але на нього накинулися охоронці та віряни.
Незрозуміло, що саме сталося далі. Поліція повідомила, що чоловіка знайшли мертвим, коли правоохоронці прибули на місце події. Наразі ведеться слідство.
Інцидент стався лише через кілька днів після того, як іншого чоловіка затримали за те, що він нібито кинув маленьку священну книгу сикхів Гутка Сахіб у штучний басейн, що оточує храм.
Реакція суспільства
Після інциденту активісти зібралися на протест біля головного офісу комітету Широмані Гурдвара Парбандхак, який керує святинею.
Головний міністр Пенджабу Чаранджит Сінгх Чанні у своєму твіті повідомив, що наказав поліції «зосередитися» на «основних мотивах і справжніх змовниках, які стоять за цим підлим актом».
Чому чоловіка забили до смерті?
Сикхізм — релігія, заснована у Пенджабі, у північно-західній частині півострова Індостан гуру (духовним вчителем) Нанаком. Вона поєднує ідеї індуїзму та ісламу.
Сикхи вірять, що Бог є єдиною реальністю і що духовне визволення може досягатися шляхом вгамування его через: сердечний піснеспів, повторення священного імені, медитацію та служіння.
Осквернення Гуру Грант Сахіба є дуже емоційним питанням серед сикхської громади, пише ВВС. У 2014 і 2015 роках відбулося кілька осквернень, і це стало важливою політичною проблемою під час виборів у Пенджабі у 2017 і 2019 роках.
Керівну партію Конгресу критикують політичні опоненти та багато сикхів за те, що вона не змогла притягнути до правосуддя попередніх кривдників.