В Індії організації матері Терези заборонили отримувати гроші з-за кордону. У країні зростає нетерпимість до християн
Міністерство внутрішніх справ Індії заборонило благодійній організації, яку створила мати Тереза, отримувати гроші з—за кордону. Таке рішення ухвалили на тлі зростання нетерпимості до християн.
Про це повідомляє The Guardian.
Організацію «Сестри місіонерки любові» мати Тереза заснувала у 1950 році. Фонд керує мережею притулків для бідних, які очолюють черниці, в усій Індії.
Міністерство внутрішніх справ заборонило отримувати гроші з-за кордону на Різдво християн західного обряду (25 грудня). Там зазначили, що виявили «несприятливі внески» під час розгляду заявки на продовження ліцензії організації.
Таке рішення ухвалили менш ніж через два тижні після того, як представники індуїзму звинуватили організацію у примусовому наверненні індусів у християнство. До поліції подали заяву, у якій зазначили, що молодих індусок у будинку для дівчат у Вадодарі в штаті Гуджарат нібито заманювали стати християнками. Їх нібито змушували читати християнські тексти та брати участь у християнській молитві.
Водночас «Сестри місіонерки любові» заперечують звинувачення. Там запевняють, що нікого не змушували та не навертали у християнську віру.
Напади на християн в Індії
Як пише The Guardian, в країні наразі спостерігається хвиля нетерпимості та насильство до християн. Праві індуїстські націоналістичні групи звинувачують християн у примусовому наверненні до їхньої віри.
Упродовж останніх місяців по всій країні нападали на християнських пасторів та вірян, наприклад, під час Різдва противники християнства пошкодили статую Ісуса Христа.
Відмову уряду продовжити ліцензію організації мати Терези розцінюють, як зростання ворожості до християнських організацій в Індії. Раніше уряд уже заборонив отримувати фінансування з-за кордону таким іноземним організаціям, як Greenpeace та Amnesty International.
Відповідно до перепису населення 2011 року, найбільш поширеною релігією в Індії є індуїзм (79,8%). Також 14,2% людей сповідують іслам та 2,3% — християнство.