В Індії загинули 4 людини під час сутичок через знесення мечеті. Ще сотні — поранені

В індійському штаті Уттаракханд щонайменше чотири людини загинули та сотні зазнали поранень під час сутичок між мусульманами та поліцією. Причиною протестів стало знесення незаконно збудованої мечеті.

Про це повідомляє BBC.

Сутички із правоохоронцями сталися ввечері 8 лютого в місті Халдвані, де влада проводила «операцію проти зазіхань» на державну землю. Чиновники заявили, що діяли згідно з рішенням суду, який зобов'язав їх очистити територію від незаконних забудов.

Як зазначається, мечеть і Релігійне училищемедресе знесли, бо вони були незаконно побудовані на державній землі та не зареєстровані як релігійні споруди. Однак місцеві мусульмани звинуватили владу в несправедливому переслідуванні. Вони стверджують, що мечеть була знесена до того, як суд міг винести остаточне рішення у справі. А також — що влада не дала їм часу на переїзд.

На відео, які поширюються в соціальних мережах, видно, як протестувальники підпалюють автомобілі й кидають каміння, а поліція відповідає сльозогінним газом і гумовими кулями. У місті ввели комендантську годину, а влада видала наказ «стріляти на ураження», щоби взяти ситуацію під контроль.

Ситуація залишається напруженою: за даними ЗМІ, у місті вимкнули інтернет та обмежили рух транспорту. Школи залишатимуться зачиненими протягом наступних кількох днів, а тисячі поліціянтів займуться моніторингом ситуації.

У січні 2023 року в цьому окрузі вже відбувалися масові акції протестів. Понад 50 000 людей, переважно мусульман, отримали повідомлення про виселення із земель, які належать Індійській залізниці. Тоді Верховний суд Індії призупинив цей процес.

Мусульманські групи в Індії заявляють, що «їх утискають за індуїстського націоналістичного уряду» прем’єр-міністра Нарендри Моді, який, на їхню думку, сприяє релігійній поляризації країни напередодні загальних виборів. Уряд відкидає ці звинувачення і стверджує, що дотримується конституційних прав усіх громадян.

Сутички відбулися через кілька днів після ухвалення штатом Уттаракханд Єдиного цивільного кодексу. Він повинен стати єдиним для всіх жителів — незалежно від релігії, статі, гендеру та сексуальної орієнтації. Мусульмани в Уттаракханді відкинули ЄЦК, назвавши його втручанням у їхні ісламські практики.

Автор: Іван Д’яконов