В Ірані у мавзолеї сталася стрілянина: щонайменше 15 загиблих та 40 поранених — ЗМІ
У мавзолеї Шах—Черах в іранському Ширазі сталася стрілянина: вже відомо про щонайменше 15 загиблих та 40 поранених.
Про це пишуть IranWire та IRNA.
Як пишуть іранські державні ЗМІ, у мавзолеї стрілянину почали троє озброєних чоловіків. Нападники відкрили вогонь по паломниках та персоналу біля входу до святині, повідомляють очевидці. У медіа пишуть, що серед загиблих є жінки та діти.
За даними іранських видань, правоохоронці вже затримали двох нападників. Третього зараз шукають. Стрілянина сталася на тлі зіткнень правоохоронців та протестувальників, які відзначають 40 днів з моменту загибелі Махси Аміні.
Мавзолей Шах-Черах — це усипальниця Ахмеда та Мухаммеда — братів нащадка пророка Мухаммеда імама Рези.
Чому іранці протестують?
Протести в Ірані не вщухають від 16 вересня внаслідок того, як іранка Махса Аміні впала в кому і померла після її арешту «поліцією моралі» за неправильне носіння хіджабу.
Поліція повідомила, що в Аміні стався серцевий напад після того, як її доставили у відділок для «виховання». Родичі іранки заперечують, що вона страждала через будь-яке захворювання серця.
Це викликало протести іранців у соцмережах та на вулицях 16 вересня. У мережі поширювалися відео, на яких протестувальники кричали «Смерть диктатору» — ішлося про верховного лідера Ірану Алі Хаменеї. Іранки почали публікувати відео, на яких зрізають волосся та палять хіджаби.
Іранська влада почала обмежувати доступ до інтернету в країні. Активісти кажуть, що влада вдалася до такого кроку, щоб світ не побачив насилля у країні під час протестів. За даними правозахисників, під час зіткнень з правоохоронцями в Ірані вже загинули щонайменше понад 230 протестувальників.
Відповідно до іранського закону шаріату (ісламського закону), запровадженого після революції 1979 року, жінки зобов’язані покривати волосся та носити довгий, вільний одяг, щоби приховати свою фігуру. Порушникам загрожує публічна догана, штраф або арешт. В Ірані все ще намагаються забезпечити дотримання цього закону.
Також люди вийшли підтримати іранських протестувальників і в інших країнах: акції відбулися у Греції, Туреччині, Іспанії, Канаді, Лівані, Німеччині, США, Італії та інших країнах.