В Ірані заявили, що «чорні скриньки» літака МАУ досі не віддали через пандемію

Пандемія коронавірусу уповільнила плани Ірану передати за кордон для дослідження «чорні скриньки» збитого іранськими військовими 8 січня українського пасажирського літака МАУ.

Про це заявив речник уряду Ірану Алі Рабей, пише AFP.

 «З перших днів цього болісного інциденту ми оголосили про готовність співпрацювати у дослідженні чорних скриньок українського літака. Наша сторона не має чого приховувати. Якщо можливо розшифрувати їх в Україні, це буде зроблено в Україні. Інакше «чорні скриньки» розшифрують у Франції», — переконують в уряді.

За словами речника, Іран відновить процес передання «чорних скриньок» після поступового відновлення міжнародних авіарейсів та з’ясування результатів перемовин між Іраном та іншими їх учасниками.

Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна не припиняла перемовини з Іраном щодо катастрофи літака МАУ, а після послаблення карантину має намір їх активізувати.

Нагадаємо:

  • Літак Boeing-737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» розбився уночі 8 січня невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту Імам Хомейні, що на околицях Тегерана.
  • На борту перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі вони загинули. Серед жертв авіакатастрофи — 11 українців
  • Серед загиблих також було 82 громадяни Ірану, 63 — Канади, 10 — Швеції, 4 — Афганістану, а також по 3 громадяни Німеччини та Великої Британії.
  • 9 січня прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що дані канадської розвідки та розвідки союзників вказують на те, що український літак збила іранська ракета. Аналогічні дані розвідки США публікували американські ЗМІ.
  • 11 січня, після кількох днів замовчування правди, Іран визнав, що літак Boeing ненавмисне збила іранська ракета, оскільки його сприйняли за ворожий об’єкт.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна очікує від Ірану запевнень у готовності до повного й відкритого розслідування, притягнення винних до відповідальності, повернення тіл загиблих, виплат компенсацій, офіційних вибачень по дипломатичних каналах. Зі свого боку президент Ірану запевнив, що усі винні будуть покарані.
  • У березні офіційний представник Ірану в міжнародній організації цивільної авіації погодився передати бортові самописці Франції або Україні для аналізу, проте досі цього не зробили.