В Ісландії почалося виверження вулкану, який спав протягом 900 років
На південний захід від столиці Ісландії Рейк'явіка почав вивергатися вулкан Фаградальсф'ядль, який до цього не був активним протягом 900 років.
Про це повідомило Ісландське метеорологічне бюро.
Виверження відбулося через кілька тижнів після посиленої сейсмічної активності на півострові, де розташований вулкан. Наразі виверження сейсмологи не вважають великим.
Довжина тріщини становить близько 500 метрів. Об'єм лави — менш як один квадратний кілометр, фонтани лави — невеликі. Зараз фахівці оцінюють стан і обсяг викидів SO₂ (діоксид сірки) від виверження.
Департамент цивільного захисту та управління надзвичайними ситуаціями Ісландії радить людям, які живуть у межах кількох миль від вулкана, зачиняти вікна та залишатися у приміщенні, щоб уникнути впливу вулканічного газу.
До цього виверження вулкан Фаградальсф'ядль «спав» протягом 900 років, з 1240-го, зазначають інформагентства.
Вулкани в Ісландії
У країні є 32 вулканічні системи, які вважаються активними, що є найбільшою кількістю в Європі. У країні відбуваються виверження в середньому кожні п’ять років.
Острівна держава розташована на Серединно-Атлантичному хребті — тріщині на дні океану, що розділяє Євразійську та Північноамериканську тектонічні плити. Зміщення цих плит частково відповідає за інтенсивну вулканічну активність Ісландії.