В Італії не рекомендують вводити вакцину проти коронавірусу від AstraZeneca людям старше 55 років
Італійське агентство з лікарських засобів (AIFA) не рекомендує людям старше 55 років робити щеплення проти коронавірусу вакциною британської компанії AstraZeneca. Кажуть, що бракує даних про її безпечність.
Про це повідомила пресслужба AIFA.
Зазначається, що для вакцинації цієї вікової групи наразі бракує даних клінічних випробувань.
«Дані реєстраційних досліджень вакцини AstraZeneca мають певну невизначеність оцінки її ефективності серед пацієнтів, старших за 55 років, оскільки ця група (в якій, однак, спостерігалася хороша відповідь антитіл) була представлена погано», — йдеться у повідомленні.
Відтак для літніх людей та людей з послабленим імунітетом рекомендують вакцини Pfizer/BioNTech та Moderna.
Водночас в агентстві загалом рекомендують використання вакцини AstraZeneca для осіб віком від 18 до 55 років.
«Поява третьої вакцини є важливим внеском у кампанію вакцинації. AIFA надала вказівки на оптимізацію використання наявних вакцин шляхом максимального використання їх різних характеристик», — каже генеральний директор AIFA Нікола Магріні.
Нагадаємо, 29 січня профільний орган Євросоюзу дозволив використання англо-шведської вакцини проти коронавірусу Oxford-AstraZeneca. Вона стала третьою зареєстрованою в ЄС після Pfizer/BioNTech та Moderna.
Зазначимо, протягом першого півріччя 2021 року, починаючи з лютого, Україна планує отримати від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини AstraZeneca/Oxford в межах механізму COVAX.
Ефективність вакцини
В Європейському агентстві лікарських засобів (EMA) заявили, що під час досліджень, на підставі яких відомство видало дозвіл для AstraZeneca, вакцина показала 60-відсоткову ефективність.
Водночас проблемою для цієї вакцини стали звинувачення в тому, що вона має лише 8% ефективності серед літніх людей (65+ років). Про це нещодавно повідомили німецькі ЗМІ. Як передає AFP, німецька профільна комісія рекомендує не давати вакцину AstraZeneca людям віком 65 років і старше.
У самій AstraZeneca заперечили інформацію про 8% ефективності, але визнали, що проблема полягає в тому, що в клінічних випробовуваннях брала участь невелика кількість літніх людей.
Загалом країни ЄС мають самостійно вирішувати, які групи населення мають отримувати вакцину AstraZeneca.