В Ізраїлі все так добре з вакцинацією від COVID-19, що щеплення вже почали робити неповнолітнім
Ізраїль із суботи, 23 січня, почав вакцинувати від коронавірусу людей віком 16—18 років за згоди батьків. У відсотковому співвідношенні країна є світовим лідером за темпами щеплення населення від COVID—19.
Про це повідомляє AFP.
За даними міністерства охорони здоров’я Ізраїлю, станом на 22 січня вакцину від коронавірусу отримали понад 2,5 мільйона громадян із майже дев’яти мільйонів. Разом із цим 900 тисяч із них уже отримали й другу дозу вакцини.
Вакцинацію неповнолітніх 23 січня почав найбільший державний фонд охорони здоров’я Clalit. Ще три державні фонди мають зробити щеплення від коронавірусу для людей віком 16-18 років доступним пізніше, додає AFP.
Через швидкі темпи вакцинації людей літнього й похилого віку (яких відносять до групи ризику) МОЗ Ізраїлю постійно знижувало мінімальний вік, із якого можна звертатися по щеплення. Так, із 23 січня вакцинуватися в Ізраїлі вже можна людям віком від 40 років.
Кампанія з масової вакцинації в Ізраїлі почалася 20 грудня. Найчастіше використовують німецько-американський препарат Pfizer/BioNTech, а також вакцину американської компанії Moderna. Першими вакцинували медичних працівників та людей у групах ризику.
А неповнолітнім узагалі безпечно вакцинуватися від коронавірусу?
Вакцину Pfizer дозволили вводити дітям віком 16-18 років у США ще в грудні. Неповнолітні також брали участь у третьому етапі клінічних випробувань. У Штатах, однак, такий дозвіл видали насамперед тому, що люди віком до 18 років можуть працювати в медичних установах, тож перебуватимуть у першій черзі на вакцинацію.
Наразі не відомо жодного випадку, коли щеплення від коронавірусу неповнолітніх призводило до серйозних ускладнень. А втім, відомо, що Ізраїль погодився надати Pfizer дані про вакцинацію свого населення, щоб компанія могла проаналізувати ймовірні побічні ефекти свого препарату.
Про один із них ми вже повідомляли: 13 громадян Ізраїлю після щеплення вакциною від COVID-19 пережили легкий параліч обличчя як побічний ефект. Поки що невідомо, чи пов'язане це безпосередньо з вакцинацією, чи ні.