В Криму незаконно засудили українця Яцкіна до 11 років колонії суворого режиму

Так званий Верховний суд окупованого Криму оголосив вирок громадянину України Івану Яцкіну за кримінальною справою про нібито збір та передачу Україні інформації, що становить державну таємницю Росії.

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

За її словами, Івана Яцкіна засудили до 11 років позбавлення волі з відбуванням покарання у колонії суворого режиму, та після закінчення строку — один рік обмеження волі адміністративного нагляду.

«Цей незаконний вирок так званого суду є демонстрацією системних політичних репресій окупаційної влади стосовно наших громадян, які вільно висловлюють проукраїнську позицію на території тимчасово окупованого Криму», — заявила Денісова.

Адвокат Микола Полозов та мати Івана Яцкіна Таїсія Ананьївна під будівлею судуhromadske

Омбудсменка закликала міжнародну спільноту відреагувати на незаконне рішення та посилити тиск на Росію для захисту прав громадян, які залишилися проживати на території анексованого Криму. Також просить допомогти звільнити усіх політв’язнів.

Як повідомив наш кореспондент з Криму, Яцкін буде подавати апеляційну скаргу на вирок. Його адвокат Микола Полозов зазначив, що прокуратура просила 12,5 років позбавлення волі, суд виніс вирок на 1,5 роки менший. Попри всі ризики подання апеляційної скарги, Яцкін двічі підтвердив, що він хоче оскаржувати вирок.

Будівля так званого Верховного суду Криму, де винесли вирок українцю Івану Яцкінуhromadske

Більше про Яцкіна

Його затримали у жовтні 2019 року і скерували до московського СІЗО «Лефортово». За словами адвоката Миколи Полозова, взимку він отримав обмороження ніг через те, що його тримали на сильному морозі без взуття приблизно 40 хвилин.

13 квітня так званий суд у Криму почав розгляд справи Яцкіна, обвинуваченого у нібито державній зраді й співпраці з СБУ. За версією російського слідства, перебуваючи в Сімферополі з 14 лютого до 30 березня 2016 року, він нібито за завданням службовців спілкувався зі своїми знайомими з-поміж правоохоронців, «збираючи персональні дані співробітників оперативно-пошукового бюро МВС по Республіці Крим».

Перебуваючи з квітня по липень 2016 року на території України, «через мережу інтернет, а також під час особистих зустрічей зі співробітниками СБУ» він нібито передав їм ці дані, які становлять державну таємницю.