В Одесі відбулися марш «за традиційні цінності» та ЛГБТ-прайд. Не минулося без сутичок

В Одесі 28 серпня відбулися дві ходи: за «традиційні сімейні цінності» та марш рівності, який організував «Одеса Прайд».

Так, Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова зазначила, що марш рівності в Одесі проводять для підтримки дотримання прав людини незалежно від сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності чи будь-яких інших ознак.

AMP версія сайту не підтримує цей контент

Переглянути в Telegram.

Як зазначає «Суспільне», хода почалася о 16 годині. У заході взяли участь приблизно 300 людей. Учасники ходи вишикувалися в єдину шеренгу біля Колонади Воронцовського палацу та розгорнули плакати й прапори ЛГБТ-спільноти.

Людей під час ходи супроводжували правоохоронці. Начальник Національної поліції в Одеській області Сергій Махотін зазначив, що на заході були присутні 1 000 поліцейських.

Напередодні самої ЛГБТ-ходи в Одесі також відбувся марш за «традиційні сімейні цінності».

AMP версія сайту не підтримує цей контент

Переглянути в Telegram.

Окрім того, противники ЛГБТ-ходи влаштували мітинг біля будівлі Одеської міської ради.

В «Одеса Прайд» зазначили, що цьогоріч завдяки спільним злагодженим діям поліції, волонтерів, ЗМІ та активістів у місті «пройшли найдовшу дистанцію в історії одеських прайдів».

Та не минулося без сутичок. Як зазначає «Радіо Свобода», після ходи відбулися зіткнення між правоохоронцями та членами ГО «Традиція і порядок». Противники акції застосували сльозогінний газ проти правоохоронців.

В організації, зі свого боку, заявили, що поліцейські нібито спровокували сутичку, а після цього «людей жорстоко побили, "спакували" в автозаки та повезли до райвідділку».

Так, серед затриманих ㅡ лідер руху «Традиція і порядок» Богдан Ходаковський та керівник одеського осередку Ілля Попков.

За даними РС, поліція затримала 51 активіста. Одному з учасників контракції під час затримання стало погано, йому викликали «швидку».

Оновлено: начальник Головного управління Нацполіції в Одеській області Микола Семенишин заявив, що під час сутичок постраждали 29 правоохоронців, вони отримали опіки від сльозогінного газу. Правоохоронці відкрили справу за Умисне заподіяння працівникові правоохоронного органу побоїв, легких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень у зв'язку з виконанням цим працівником службових обов'язків. Карається обмеженням або позбавленням волі до 5 роківч. 2 ст. 345, Хуліганство із застосуванням вогнепальної або холодної зброї чи іншого предмета, спеціально пристосованого або заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень. Караються позбавленням волі від 3 до 7 років.ч. 4 ст. 296 та Організація масових заворушень. Карається позбавленням волі від 5 до 8 роківст. 294 Кримінального кодексу України.