В Одесі виникли перебої з водопостачанням. Ситуацію обіцяють стабілізувати протягом кількох годин
Через аварійні вимкнення електроенергії в деяких районах Одеси виникли перебої з водопостачанням. Ситуацію мають стабілізувати протягом декількох годин.
Про це повідомляє Одеська міська рада з посиланням на водоканал.
Там розповідають, що ситуація має стабілізуватися впродовж кількох годин, адже фахівці ДТЕК уже відновили енергоживлення об'єктів.
Водоканал нагадав, що робота насосних станцій залежить від наявності електроенергії. Відтак на випадок аварійних відключень електрики містян просять тримати в домівках запас питної води.
Також працівники ДТЕК зараз працюють над забезпеченням постійного енергопостачання об'єктів водоканалу, які забезпечують водою мешканців трьох місцевостей — Застави, Ленселища та Міжлимання.
Енергопостачання Одеси
російські війська в ніч проти 10 грудня дронами-камікадзе атакували Одеську область. Окупанти поцілили по об'єктах енергетичної інфраструктури. Внаслідок цього сталися істотні руйнування, тисячі споживачів залишилися без електрики. Минулося без постраждалих.
Ввечері 10 грудня Департамент систем життєзабезпечення та енергоефективності Одеської ОВА заявив, що Одеса й майже весь Одеський район залишилися без світла, а часу на відновлення енергооб’єктів знадобиться набагато більше, ніж у попередні рази. «Йдеться не про дні, а навіть про тижні й не виключено, що 2-3 місяці», — зазначили в Департаменті.
Водночас речник обласної військової адміністрації Сергій Братчук пояснив, що заява про «2-3 місяці» стосується повного відновлення високовольтних мереж та відповідного технічного обладнання. За його словами, енергетики та обласна влада об'єднали зусилля для того, щоб електроенергія надійшла до жителів регіону найближчими днями.
Зранку 11 грудня Братчук повідомив, що в Одеській області та обласному центрі тривають аварійні й екстрені вимкнення, але поступово електроенергія повертається до домівок споживачів.
Ситуація в регіоні
Ніч проти 11 грудня в Одесі та області минула без сигналів повітряної тривоги й обстрілів. Водночас, як попереджає Сергій Братчук, загроза завдання ракетних ударів та атаки дронами-камікадзе по регіону залишається дуже високою.