В Одесі затримали нападника на фельдшера. Він звинуватив медиків, що вони не прибули за його викликом
В Одесі поліціянти затримали підозрюваного, який 29 жовтня поранив ножем фельдшера. Фігурант заявив, що причиною його агресії стало неприбуття карети швидкої, яку він викликав для дружини.
Про це повідомила поліція Одещини 30 жовтня.
Правоохоронці дізналися від свідків, що вночі до приміщення лікарні увірвався невідомий та вдарив ножем медпрацівника. Постраждалого госпіталізували з пораненням грудної клітини.
Протягом доби поліціянти встановили нападника. Ним виявився місцевий житель. Його затримали за місцем проживання, де правоохоронці вилучили ніж, який скерували на експертизу.
Затриманому оголосили підозру в умисному тяжкому тілесному ушкодженні (ч. 1 ст. 121 Кримінального кодексу України). Санкція статті передбачає ув’язнення до 8 років.
Наразі правоохоронці розв’язують питання щодо обрання фігуранту запобіжного заходу.
Що передувало?
Зранку 29 жовтня в Одесі двоє невідомих завдали ножових поранень фельдшеру екстреної допомоги, повідомляли в Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Одеської області.
Там додали, що на третю підстанцію екстреної допомоги в Одесі вдерлися двоє невідомих. Вони галасували, нецензурно лаялися, а після зауваження, яке їм зробив фельдшер підстанції, один із них завдав медикові трьох ножових поранень.
Захист фельдшерів
Після цього інциденту в Центрі екстреної медичної допомоги нагадали, що в Україні досі не ухвалений законопроєкт (№6423) про захист працівників екстреної медичної допомоги, який зареєстрували у Верховній Раді у 2021 році. Документ має удосконалити правовий захист працівників екстреної медичної допомоги під час виконання службових обов’язків.
«Випадки коли на працівників "екстренки" нападають під час виконання службових обов'язків і завдають їм фізичної та моральної шкоди, є не рідкісними. Зараз такі випадки розглядаються правоохоронцями як звичайні порушення», — пояснили там.
Однак зауважили, що аналогічні злочини, вчинені щодо працівників поліції або представників влади, мають інше правове провадження — покарання в таких випадках для порушників є більш суворим.
«Просимо народних депутатів України та всіх, хто може вплинути на законотворчий процес, звернути увагу на проблему захисту працівників екстреної медичної допомоги», — додали в Центрі.