В Одесу прибув американський сенатор, щоб обговорити звільнення українських моряків
Сенатор США Джеймс Ленкфорд прибув до Одеси обговорити питання звільнення захоплених Росією у Керченській протоці українських моряків.
Про це повідомляє «Радіо Свобода».
Протягом візиту Ленкфорд зустрінеться з командувачем Військово-морських сил України Ігорем Воронченком, начальником Південного регіонального управління Державної прикордонної служби генерал-лейтенантом Сергієм Косіком і представниками Національної поліції й обговорить плани щодо звільнення військовополонених українських моряків.
«Я був в Україні кілька разів, але ще ніколи не був в Одесі. Це виключно важлива частина Україна, в тому числі в економічному плані. Я знаю, що серця усіх українців і в тому числі жителів Одеси чекають на повернення моряків, яких захопили росіяни. Ми також чекаємо на їхнє швидке повернення. Ми продовжуємо співпрацю із Україною в інтересах свободи, вільної преси, діалогу з питань віри й економічного співробітництва», — заявив сенатор-республіканець.
Нагадаємо, 27 травня прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що Кремль не планує звільняти 24-х українських моряків: вони залишаться під вартою, попри рішення Міжнародного трибуналу ООН з морського права.
25 травня Міжнародний трибунал з морського права задовольнив позов України та зобов'язав Росію негайно звільнити 3 українських військово-морських кораблів та 24 членів їхніх екіпажів.
Україна очікує, що Росія швидко та в повному обсязі виконає наказ Трибуналу.
В українському МЗС наголошують:
- Росія порушила основний принцип імунітету військових кораблів, гарантований Конвенцією ООН з морського права, адже судна «Бердянськ», «Нікополь» та «Яни Капу» затримали в територіальних водах України.
- дії Росії в будь-якому випадку порушували б Конвенцію, навіть якщо б йшлося про територіальні води Росії — військові кораблі та їхні екіпажі не можуть бути заарештовані силовиками іноземних держав та піддані юрисдикції іноземних судів.
- українська сторона наголошує також на тому, що Росія позбавила Україну кораблів, що використовуються для підтримки національної оборони.
Водночас, Росія продовжує наполягати, що Трибунал не мав розглядати позов України щодо моряків.
/Олександр Стебницький