В окупованому Криму повністю блокують 27 українських сайтів, більшість з них є популярними онлайн-виданнями — моніторинг
В окупованому Криму щонайменше 12 провайдерів блокують доступ до 27 українських сайтів, більшість із яких належать популярним онлайн—виданням.
Про це пише «Кримська правозахисна група» за результатами моніторингу, який проводили в лютому-березні 2021 року.
Так, згідно з результатами дослідження, щонайменше 12 провайдерів у 12 кримських населених пунктах повністю блокують сайти 22 українських медіа.
Серед них: «Укрінформ», «Цензор.нет», QHA, «След.нет», «Інформаційний спротив», UAinfo, Blackseanews, «112 телеканал», «Апостроф», «Главком», «Главное», «Громадське радіо», «Центр журналістських розслідувань», «Подробности», «Стрічка», «ТонеТо», ТСН, «Депо», «Українська правда», «РБК Україна», «Дзеркало тижня», «Херсон Daily».
Окрім цього, повністю заблоковані сайти соцмережі LinkedIn, Меджлісу кримськотатарського народу, «Свідків Єгови», Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та організації «Хізб ут-Тахрір».
У «Кримській правозахисній групі» зазначають, що постійне блокування сайтів українських медіа на території окупованого Криму обмежує свободу слова та створює додаткові ризики для життя і здоров'я жителів Криму, оскільки ЗМІ регулярно інформують людей про епідемію COVID-19.
Попередній моніторинг організації за лютий-березень 2020 року показував, що 10 російських провайдерів в дев'яти населених пунктах Криму блокували 20 українських інформаційних сайтів і дві соціальні мережі, а також сайти «Хізб ут-Тахрір» і Меджлісу кримськотатарського народу.