В окупованому Маріуполі школи стали основним джерелом пропаганди — радник міського голови
У тимчасово окупованому Маріупольському районі дітей змушують розпочинати навчальний тиждень з підняття прапора росії та прослуховування гімну окупантів.
Про це повідомляє Маріупольська міська рада та радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.
Андрющенко розповів, що, окрім підняття прапору та прослуховування гімну, у школах щопонеділка відбувається пропагандистський урок «Розмови про важливе».
«Саме школи стали основним джерелом пропаганди в промисловому масштабі. Цинічне використання дітей для перевиховання дорослих, пошуку незгодних та контролю», — зазначив радник міського голови Маріуполя.
AMP версія сайту не підтримує цей контент
Переглянути в Telegram.За його словами, пропагандою у школах займаються вчителі, які перейшли на бік окупантів.
Раніше Маріупольська міська влада повідомляла, що в школах окупованого Маріупольського району також героїзують окупантів. У навчальних закладах розвісили історії окупантів із написом «Герої ДНР».
AMP версія сайту не підтримує цей контент
Переглянути в Telegram.«У такий спосіб маріупольським дітям намагаються насадити брехливу, пропагандистську історію про "асвабадітєлєй" Маріуполя», — додали в міськраді.
Освітяни-колаборанти
13 березня Служба безпеки України повідомила, що викрила ще 14 освітян-колаборантів, які допомагають окупантам русифікувати українські школи в Маріуполі та Генічеську.
Зокрема, у Маріуполі встановлено особу керівниці місцевого «відділу освіти» терористичної організації «ДНР».
За даними слідства, вона вимагає від директорів навчальних закладів організовувати освітній процес за російськими підручниками.
Також ідентифіковано колишню депутатку районної ради та директорку місцевої школи, яка «здає» окупантам адреси помешкань сімей учасників руху опору.
Крім цього, співробітники СБУ викрили «декана педагогічного факультету Маріупольського державного університету ДНР». Разом з іншими педагогами вона організувала знищення українських підручників.
Їм повідомили про підозру за ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність). Санкція статті передбачає позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю від десяти до п’ятнадцяти років.