В ООН офіційно визнали новий температурний рекорд в Арктиці — +38°C
Торік у Сибіру зафіксували рекордну температуру для Арктики, що сягнула 38 градусів Цельсія. Тепер це аномальне явище офіційно підтвердила Всесвітня метеорологічна організація (ВМО) при ООН.
Про це йдеться на сайті ВМО.
Верхоянськ, де 20 червня 2020 року зафіксували рекорд, розташований за 115 кілометрів на північ від Полярного кола — регіону, де потепління більш ніж удвічі перевищує середньосвітове.
Сильна спека у регіоні призвела до лісових пожеж, спалахували навіть зазвичай заболочені торфовища, вивільняючи рекордні викиди вуглецю.
«Справді можливо, що в майбутньому в Арктичному регіоні відбудуться ще екстремальніші явища», — йдеться у заяві Всесвітньої метеорологічної організації.
Цей рекорд тепер є офіційним записом у Всесвітньому архіві екстремальних погодних і кліматичних явищ — своєрідній Книзі рекордів Гіннеса щодо погоди, яка також містить найбільший град і найдовший спалах блискавки.
Зазначимо, нині комітет ВМО також перевіряє інші потенційні температурні рекорди, зокрема в Долині Смерті у Каліфорнії у 2020 році та на італійському острові Сицилія у 2021-му.
Зміни клімату
За прогнозом Національного управління океанічних та атмосферних досліджень США (NOAA), 2021 рік увійде до десятка найгарячіших за всю історію наукових спостережень.
Наприклад, у Києві ніч проти 16 липня виявилася найспекотнішою за понад 140 років спостережень: температура повітря не опустилася нижче ніж 24,4°C.
Зростання температури, а також природні катаклізми у низці країн (від лісових пожеж до паводків) науковці пов'язують зі змінами клімату. Як виснувала міжурядова група експертів з питань змін клімату при ООН, Земля нагрівається швидше, ніж вважалося раніше, а впливає на це діяльність людини.