В ОП допустили можливість обміну президента «Мотор Січі» на полонених українських військових
Президента корпорації «Мотор Січ» В’ячеслава Богуслаєва можуть обміняти на українських військовополонених, яких утримують росіяни.
Про це повідомив радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк в етері «Настоящего времени».
Журналіст запитав у Подоляка, чи не відкидає Україна можливості обміну Богуслаєва, з огляду на те, що він має російське громадянство.
Радник керівника ОП відповів, що процес обміну може відбуватися так само, як у разі з Віктором Медведчуком. Наголошує, що Україна використовуватиме будь-які можливості та будь-яких людей, особливо громадян рф, щоб повернути своїх військових.
«Ні, не будемо [відкидати можливість обміну]. Якщо потрібно, ми все зробимо, щоб повернути реальних громадян України, а не фіктивних директорів. Ці суб’єкти (Богуслаєв — ред.) також можуть потрапити до списку на обмін», — зазначив він.
У Подоляка також запитали, як Офіс президента відреагував на затримання Богуслаєва. Той відповів, що ОП не є правоохоронним органом і реакція була «абсолютно позитивною».
«Люди, яких підозрюють у державній зраді, повинні відповідати перед державою за всією суворістю закону. Щодо Богуслаєва вже є великий обсяг конкретних доказів за 2021-2022 роки. І навіть після вторгнення він мав безпосередні контакти з російською стороною», — зазначив Подоляк.
Що передувало?
22 жовтня стало відомо про затримання ексвласника та почесного президента ПАТ «Мотор Січ» В'ячеслава Богуслаєва. Офіційно затримання підтвердили 23 жовтня. 24 жовтня суд обрав для нього запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Його підозрюють у незаконному постачанні товарів військового призначення для російської штурмової авіації. Так, українське підприємство постачало запчастини до гелікоптерів Мі-8АМТШ-ВН «Сапсан», КА-52 «Алігатор» та Мі-28Н «Нічний мисливець», які використовували у війні проти України.
Крім Богуслаєва, затримали начальника Департаменту зовнішньоекономічної діяльності «Мотор Січі». Їм оголосили про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України: колабораційна діяльність (ст. 111-1) та пособництво державі-агресору (ст. 111-2).