В ОП пов'язують погіршення ситуації з COVID-19 на Івано-Франківщині з «Буковелем» та іноземцями

В Офісі президента пов'язують погіршення ситуації з COVID—19 в Івано—Франківській області з роботою курорту «Буковель» та іноземними туристами. Кажуть, що очікували на погіршення ситуації ще на початку лютого.

Про це заявив заступник глави Офісу президента Кирило Тимошенко під час пресконференції форуму «Україна 30».

За його словами, уряд очікував нову хвилю епідемії коронавірусу приблизно 5-10 лютого, однак вона почалася дещо пізніше. Брак ліжок для хворих на COVID-19 він пояснив тим, що до цього часу їх частину вже згорнули.

«З киснем там проблем взагалі немає, адже область забезпечена киснем. Але з ліжками справді була проблема в Івано-Франківській області, тому що під кінець року почали згортати ці додаткові ліжка», ㅡ сказав Тимошенко.

Водночас заступник глави ОП зазначив, що новий спалах коронавірусу в Івано-Франківській області пов'язаний із роботою місцевих курортів.

«За підрахунками пана Ляшка (головний санлікар України ㅡ ред.), це дав саме Буковель та саме іноземні туристи. І далі це почало вже розходитись через місцеве населення», ㅡ сказав він.

За словами Кирила Тимошенка, наразі це питання координує також Офіс президента. Там очікують, що найближчим часом загострення епідемії може відбутись і в Закарпатській області.

Робота «Буковелю»

Гірськолижний курорт «Буковель» в Івано-Франківській області не припиняв роботу під час другого локдауну в Україні, що тривав з 8 січня до 24 січня. Він працював з певними обмеженнями: зокрема, під час карантину не проводили концерти та інші розважальні заходи, а їжу у кафе, барах та ресторанах подавали лише з собою. Попри це, під час локдауну продовжували працювати готелі та гірськолижні витяги.

У перший день введення другого локдауну в Україні на відпочинку у «Буковелі» помітили президента України Володимира Зеленського. У соцмережах з'явились численні фото відпочивальників з президентом, а також ㅡ великих скупчень людей на курорті у час, коли МОЗ закликало українців максимально обмежити контакти з іншими людьми.

Формально Зеленський нічого не порушував, оскільки карантинні обмеження не зачіпають гірськолижні курорти. Однак представники Міністерства охорони здоров'я та Нацполіція після цього заявили, що почнуть перевірку закладів громадського харчування на гірськолижних курортах під час дії карантину. Наразі про результати обіцяних перевірок чи про їх проведення інформації немає.

Що зараз відбувається на Івано-Франківщині?

За останній тиждень там фіксують значне збільшення хворих на COVID-19. У порівнянні з попереднім тижнем фіксують зростання захворюваності на 33,3%. Коефіцієнт виявлення випадків становить 38,99% (за норми в менш як 11%). Показник динаміки складає 19,6% (має бути менш як 10%).

Найбільш загрозливу ситуацію та темпи зростання кількості хворих, зокрема через потоки туристів, фіксують у Коломийському та Надвірнянському районах та в Івано-Франківську.

17 лютого регіональна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Івано-Франківщини вирішила з 22 до 28 лютого посилити карантинні обмеження. 19 лютого вона також поклала встановити блокпости з медиками на кордонах деяких міст області. З їх переліком та графіком роботи можна ознайомитися тут.