В СБУ переконують, що з початку пандемії запобігли розкраданню мільярда гривень з «антиковідного» фонду

Служба безпеки з початку пандемії коронавірусу запобігла розкраданню майже одного мільярда гривень коштів з Фонду боротьби з COVID—19. Спецслужбовці запевняють, що переважно працюють на випередження — ще на етапі «злочинних намірів», не допускаючи розкрадання грошей.

Про це заявили у пресцентрі СБУ.

Зокрема, спецслужби викрили десятки фактів розкрадань на будівництві лікарень. Це стосується як корупційних схем при будівництві нових відділень для приймання хворих на COVID-19, так і махінацій на закупівлі медичного обладнання для лікарень, які залучені в боротьбі з коронавірусом.

Під час спецоперацій СБУ вилучила 200 тонн підроблених антисептиків, а також припинила виготовлення та продаж населенню небезпечних для здоров’я громадян фальсифікованих засобів дезінфекції.

У кіберсфері з початку пандемії спецслужбовці:

  • заблокували 3 тисячі ресурсів поширення дезінформації про коронавірус;
  • блокували сотні спроб фальсифікацій медичних баз даних (за одну спробу фальсифікації можна вносити необмежену кількість псевдовакцинованих людей);
  • припиняли схеми підробки ПЛР-тестів та свідоцтв про вакцинацію.

Розкрадання коштів з «антиковідного» фонду

На початку жовтня 2021 року Служба безпеки викрила схему, за якою приватна компанія на Сумщині розкрадала кошти Фонду боротьби з COVID-19 та привласнила загалом 2,7 мільйона гривень. За даними спецслужби, кошти розкрадали на будівництві відділення для приймання хворих на COVID-19 та ремонті трьох амбулаторій.

Ідеться про полтавську комерційну структуру, яка у жовтні 2020 року перемогла у відповідному тендері та мала одразу розпочати роботи. Передбачалося, що на початку 2021 року новозбудоване відділення вже прийме хворих.

А в травні спецслужбовці викрили схему видавання фейкових медичних довідок про відсутність COVID-19. Організували оборудку медпрацівники одного з медзакладів Дніпропетровської області для людей, яким потрібно було виїхати за кордон. Вартість однієї довідки становила до тисячі гривень, залежно від терміновості.