В Україні пропонують запровадити обов'язкове медичне страхування
Голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець зареєструвала у парламенті законопроект №4981-2, який передбачає впровадження в Україні загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування з 1 січня 2018 року.
«Стрімке погіршення фінансово-економічного становища в країні викликає критичну недостатність можливостей держави забезпечити потреби населення в охороні здоров'я за рахунок бюджетних коштів», - обґрунтовується актуальність документу в пояснювальній записці.
Авторка законопроекту пропонує формувати кошти на медичне забезпечення населення за рахунок цільових страхових внесків з доходів громадян у Фонді загальнообов'язкового державного соціального медичного.
При цьому страхові платежі пропонується встановлювати Верховною Радою за поданням Кабміну щорічно в законі про держбюджет на рік, і нараховуватися щомісячно виключно в грошовій формі шляхом переказу на поточні рахунки фонду.
За запропонованої системи, страхуванню підлягають всі громадяни України, в тому числі безробітні, непрацюючі пенсіонери, інваліди, діти до 16 років. Вони будуть отримувати безкоштовно, за рахунок коштів акумульованих в системі, медичну допомогу та медичні послуги в закладах охорони здоров'я при настанні страхового випадку на умовах і в обсязі, визначених програмою загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування.
При цьому, кожен застрахований отримає страхове свідоцтво на підтвердження укладення відповідного договору.
Згідно з документом, установи охорони здоров'я можуть стати суб'єктами запропонованої системи і отримувати оплату за надані медпослуги за рахунок страхових виплат по загальнообов'язковому страхуванню після проходження акредитації в центральному органі державної влади щодо формування політики в сфері охорони здоров'я і укладення відповідного договору з Фондом.
Документ також передбачає право вимоги Фонду загальнообов'язкового медстрахування до осіб, відповідальних за заподіяння шкоди здоров'ю застрахованих, і до осіб, які повинні компенсувати такі витрати відповідно до законодавства - в межах здійснених страхових виплат.
На думку авторки, впровадження загальнообов'язкового медичного страхування сприятиме розвитку конкуренції між медичними установами.