В Україні набув чинності наказ про скасування професійної дискримінації жінок
Наказ Міністерства охорони здоров'я України про скасування переліку шкідливих для жінок професій 18 січня набув чинності.
Наказ Міністерства охорони здоров'я України про скасування переліку шкідливих для жінок професій 18 січня набув чинності.
Про це повідомляє прес-служба МОЗ.
«Перелік важких робіт та робіт зі шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування праці жінок, уже не є дійсним. Набув чинності наказ МОЗ, що скасовує цей документ», — ідеться в повідомленні.
У МОЗ зазначають, що цей перелік затверджували майже 25 років тому.
Він складався з розділів, що об'єднують роботи з металообробки; будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи, гірничі роботи; геологорозвідувальні і топографо-геодезичні роботи, роботи з видобутку нафти і газу; чорна та кольорова металургія; ремонт обладнання електростанцій і мереж, електротехнічне виробництво, виробництво абразивів радіотехнічне і електронне виробництво, загальні професії електронної техніки, професії хімічних виробництв, професії виробництв харчової продукції, тютюново-махоркове та ферментаційне виробництво, роботи на залізничному транспорті та метрополітені, автомобільному, морському, річковому транспорті, поліграфічне виробництво, сільське господарство.
У відомстві додають, що він суперечить національному законодавству, вимогам Євросоюзу, міжнародним зобов’язанням України з питань гендерної політики, а також не узгоджується із сучасним Класифікатором професій.
Також за цей час значно змінилися умови праці на підприємствах.
Дотримання вимог наказу контролюватиме Державна служба України з питань праці.
Наказ Міністерство охорони здоров'я видало 21 грудня.