В Україні торік виявили у 6 разів більше випадків кору, ніж у 2022-му

Упродовж 2023 року в Україні зафіксували у шість разів більше випадків захворювання на кір, ніж у 2022 році.

Про це повідомило Міністерство охорони здоров’я.

Так, за даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, у 2023 році зафіксували 65 випадків захворювання на кір у 15 областях та Києві. У 2022 році було зареєстровано всього 11 випадків кору. Летальних випадків захворювання не зафіксували.

У січні 2024 року в Україні зафіксували 5 випадків захворювання на кір: три в Одеській області й по одному — в Чернігівській та Волинській областях.

У МОЗ зазначають, що наразі епідемічна ситуація щодо захворюваності на кір в Україні залишається контрольованою. Упродовж минулого року щеплення проти кору, паротиту та краснухи (КПК) зробили 92,4% однорічних дітей та 87,3% 6-річних.

Зазначимо, що у 2017-2019 роках захворіли 115 283 українці, 41 людина померла, серед них — 25 дітей.

Що варто знати про кір?

Кір швидко передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом. Вірус може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.

Період, коли симптоми ще не проявляютьсяІнкубаційний період кору становить 6-21 день. Серед симптомів хвороби — висока температура, головний біль, нежить, сухий кашель, збільшення лімфовузлів, запалення слизової оболонки очей, пронос та блювання. На 4-5 день хвороби з'являється червоний висип по всьому тілу.

Кір небезпечний своїми ускладненнями: це може бути пневмонія, отит (вушне запалення), енцефаліт (запалення мозку). Також хвороба може призвести до інвалідності або смерті.

Хоча ліків проти кору не існує, захворюванню можна запобігти двома дозами вакцини.