В Україні не виявлено випадків холери або підозр на захворювання нею — МОЗ
Нині в Україні не зареєстровано випадків холери або підозр на захворювання нею. Усі результати досліджень зразків, узятих з об'єктів навколишнього середовища й від пацієнтів з ознаками гострої кишкової інфекції, є негативними.
Про це повідомив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.
Він зазначив, що на підтоплених територіях унаслідок руйнування Каховської ГЕС є ризики погіршення ситуації щодо інфекційних захворювань, зокрема й холери. Нині епідемічна ситуація прогнозована й керована.
Однак у поверхневих водоймах уже зафіксовано значне перевищення мікробіологічних показників, тому купатися у такі воді чи використовувати її для обробки харчових продуктів не можна. Також заборонено виловлювати й споживати рибу із забруднених водойм.
Кузін додав, що нині критично важливо не використовувати води з індивідуальних криниць і колодязів на раніше підтоплених територіях. Це може становити загрозу для здоров’я і спричинити захворювання.
Крім того, бутельована вода і та, яку подають або підвозять до населення, відповідає Державним санітарним правилам і нормам та є безпечною для споживання за підсумками проведених досліджень.
Нагадаємо, що в Державній екологічній інспекції 13 червня повідомили, що після підриву росіянами Каховської гідроелектростанції «дуже великої» забрудненості води не зафіксували, але виявили холерну й кишкову палички.
Підрив Каховської ГЕС
Він стався у ніч проти 6 червня. В «Укргідроенерго» повідомили, що Каховська гідроелектростанція відновленню не підлягає. Підрив призвів до підтоплень територій у Херсонській і Миколаївській областях. Через це декілька мільйонів тонн українського врожаю можуть утратити, а поля на Півдні України вже наступного року можуть перетворитися на пустелі.
Українська розвідка повідомила, що за цим стоїть диверсійна група росіян. Головний дипломат ЄС Жозеп Боррель підкреслив, що греблю не бомбардували, а знищили вибухівкою на території, яка перебуває під контролем росії. Норвезька компанія NORSAR проаналізувала сейсмічну активність і підтвердила, що греблю зруйновано внаслідок вибуху. Також вибух зафіксували американські розвідувальні супутники.
Нині, за офіційними даними, унаслідок підриву ГЕС відомо про 10 загиблих на Херсонщині й ще двох на Миколаївщині. Безвісти зниклими вважають 42 людей. Також надходить інформація про загиблих на окупованому лівому березі: тільки в Олешківській громаді лікарі повідомляли про вісьмох загиблих.
Україна проводить евакуацію цивільних із зони підтоплення. Станом на ранок 13 червня відомо, що лише з Херсонщини евакуювали 2 757 людей. Також Україна під обстрілами проводить евакуацію з окупованого лівого берега Херсонщини й Миколаївської області.