Вимоги до закупівель харчів ЗСУ змінили за рішенням суду на користь ТОВ, яку пов'язують з ексчиновником часів Януковича
Агенція «Державний оператор тилу» переоголосила закупівельні процедури на постачання харчування для Збройних сил України. Це довелося зробити після рішення суду на користь компанії, яка оскаржувала нові процедури закупівель.
Про це повідомила держагенція у Facebook.
Так, виконуючи рішення Шостого апеляційного адміністративного суду, ДОТ оголосив нові процедури на закупівлю харчування для ЗСУ. З вимог до постачальників виключили норми щодо:
- заборони участі в торгах тих постачальників, які не виконали свої зобов'язання перед Міністерством оборони України у 2022-2023 роках;
- наявності мінімум 15 складів для забезпечення безпекових вимог.
У ДОТ кажуть, що «провели проактивну роботу» щодо залучення ритейлу (принципу роздрібної торгівлі), проте є зворотний зв'язок щодо неготовності мереж ставати постачальником Міністерства оборони.
Що передувало?
На початку лютого «Державний оператор тилу» — нова агенція Міноборони, яка займається закупівлями їжі для ЗСУ — презентував нову модель забезпечення військових харчами. Наприклад, замовник (держава) отримав можливість відхилити пропозицію учасника, якщо той не надав необхідних документів або раніше не виконав контракт.
5 лютого ДОТ оголосив перші закупівлі в 11 секторах. Але того ж дня їх спробували заблокувати через суд.
5 лютого до суду подало заяву ТОВ «Трейд Полтава», яке займається торгівлею шин, ремонтом техніки й раніше жодних тендерів на постачання харчів не вигравало. А наступного дня ідентичну заяву подало ТОВ «Трейд Граніт Інвест». ДОТ заявляє, що це ТОВ пов’язане з колишньою групою «Трейд Коммодіті» бізнесмена Андрія Адамовського та У 2010 році Якубовського призначили заступником голови Державного комітету України з державного матеріального резервуексчиновника уряду часів Януковича Владислава Якубовського.
Київський окружний адмінсуд повернув заяву «Трейд Граніт Інвест». А також встановив зловживання процесуальними правами компанії, зокрема спробу втрутитися в автоматизований розподіл справ для визначення «потрібного судді», пише ДОТ.
Та вже 21 лютого апеляційний суд підтримав позовні вимоги «Трейд Граніт Інвест» щодо оскарження процедур закупівель харчів.
Державна агенція радилася з юристами та платформою Prozorro щодо 11 закупівель після рішення суду. Оскільки технічної та нормативної можливості внести зміни на етапі аукціону немає, ДОТ вирішив скасувати всі 11 процедур і переоголосити їх.
У ДОТ заявляли, що попри все постачання харчування для Збройних сил України має відбутися у межах встановлених термінів.