В Україні проведуть розслідування того, чи могли закрити авіасполучення з Іраном до авіакатастрофи
Український уряд проведе розслідування причин авіакатастрофи пасажирського літака компанії «МАУ» неподалік столиці Ірану, в межах якого з’ясують, чи могли українські державні органи запобігти катастрофі, закривши авіасполучення з цією країною.
Про це повідомив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук під час брифінгу з питань авіакатастрофи, який відбувся 8 січня.
«Безумовно в межах розслідування цього інциденту ми з'ясуємо, хто і як мав реагувати. Якщо ми дійдемо висновку, що були підстави відреагувати раніше, а офіційні органи не відреагували, ми приймемо відповідні кадрові рішення», — повідомив Гончарук.
Зазначимо, що рішення про заборону авіапольотів до будь-якої країни має ухвалювати Державна авіаційна служба України.
Літак Boeing-737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» розбився уночі 8 січня незадовго після вильоту з міжнародного аеропорту Імам Хомейні, що на околицях Тегерана.
На борту, за попередніми даними, перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі вони загинули. Серед жертв авіакатастрофи — 11 українців. За даними міністра закордонних справ України Вадима Пристайка, серед загиблих також було 82 громадяни Ірану, 63 — Канади, 10 — Швеції, 4 — Афганістану, а також по 3 громадяни Німеччини та Великої Британії.
Boeing 737-800 — дуже поширена модель пасажирських літаків, що використовується для польотів короткої та середньої дальності. Тисячі літаків використовуються авіакомпаніями по всьому світу.
Посольство України в Ірані спочатку повідомило, що причиною падіння українського літака в Ірані стала аварії двигуна, версія ракетної атаки виключена. Але за кілька годин на сайті посольства ця заява зникла.
Раніше іранські ЗМІ назвали попередньою причиною катастрофи технічні несправності. Водночас йорданське видання Al-Hadath повідомило, що літак могли випадково збити ракетою.
У ніч на 8 січня Іран завдав ракетного удару по двох військовим базам США в Іраку. Це стало відповіддю на загибель іранського генерала Касема Сулеймані, якого 3 січня убили недалеко від Багдада за наказом президента США Дональда Трампа.