В Україні створили 50-кілограмову книжку про злочини росії. Її вже презентували в НАТО та Європарламенті

В Україні створили 50—кілограмову книжку про злочини росії в Україні, зокрема про депортацію українських дітей. Її вже представили для різних європейських інституцій.

Про це йдеться у пресрелізі проєкту.

Над проєктом працювали креативна агенція Bickerstaff.734 та студенти «Української академії лідерства» (УАЛ). За сприяння МЗС України студенти представили книжку під назвою «Злочин без покарання» (Crime Without Punishment) у різних європейських інституціях.

Зокрема, книжку презентували в НАТО, Європарламенті, Раді Європі та різних організаціях у Польщі, Німеччині, Франції, Бельгії та Австрії. Поштовхом для створення проєкту став ордер МКС на арешт президента росії володимира путіна та уповноваженої з прав дітей росії марії львової-бєлової.

«Ордер — це відносно невеликий документ, що не передає всієї ваги злочинів рф проти людяності, навмисних спроб стерти етнічну і національну ідентичність вивезених українських дітей. І зважаючи, що нікого так і не було затримано, наразі це — злочин без покарання. Тож УАЛ вирішили показати світу як виглядає “сучасна російська класика”», — йдеться у пресрелізі.

Депортація дітей

Україна наразі встановила факт депортації з окупованих територій понад 16 тисяч дітей. У лютому У 2022 році Держдепартамент США створив Обсерваторію конфлікту для документування, перевірки та розповсюдження доказів дій російських військ в Україні з відкритих джерелОбсерваторія конфліктів та Єльська лабораторія гуманітарних досліджень зібрали інформацію про щонайменше 6 тисячах дітей із України віком від 4 місяців до 17 років, яких утримували або утримують у російських таборах та інших закладах після 24 лютого 2022 року.

У разі депортації вас або вашої родини можна звернутися до Офісу омбудсмена:

  • за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;
  • на електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua;
  • на гарячу лінію: 0 800 501 720;
  • за телефоном: 044 299 74 08.

Також у разі депортації дитини можна заповнити онлайн-форму заяви «Повідомити про зникнення / депортацію / примусове переміщення дитини» на сайті «Діти війни».