В Україні відновили аукціони з приватизації: продали спиртзавод на Тернопільщині
19 вересня відбувся перший приватизаційний онлайн—аукціон з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. В приватні руки перейшов Кобиловолоцький спиртзавод на Тернопільщині, який належав державному «Укрспирту».
Про це повідомляє Фонд держмайна.
Переможна ставка становить понад 70,2 млн грн. Протягом аукціону суму продажу збільшили майже втричі, стартова ціна становила 25,2 млн грн. У торгах взяли участь 6 людей.
Після підписання договору купівлі-продажу новий власник отримає актив, до якого входять нежитлові приміщення, понад 10 одиниць транспорту, сотні одиниць виробничого устаткування для провадження діяльності та під'їзна залізнична колія.
Також йому необхідно буде сплатити кошти в розмірі стартової вартості об’єкта на рахунки ДП «Укрспирт» для погашення заборгованостей підприємства.
Голова Фонду держмайна Рустем Умєров зазначає, що приватний бізнес продемонстрував свою сміливість попри військові дії. Він також закликав інвесторів брати участь у наступних приватизаційних аукціонах.
«Кошти, отримані від приватизації, — це зброя для захисту України від агресора та гарантування соціальних програм для українців», — вказав він.
Директор «Прозорро.Продажі» Олексій Соболев відзначив високу конкуренцію на торгах: «Це означає, що бізнес давно очікував на відновлення приватизації й сьогодні готовий змагатися на приватизаційних аукціонах задля відновлення своєї діяльності».
Що передувало?
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль раніше повідомляв, що уряд планує з 1 вересня запустити масовий процес приватизації в Україні.
У липні Верховна Рада ухвалила законопроєкт щодо спрощеної приватизації. Так, під час воєнного стану забороняються аукціони з продажу та викупу об'єктів великої приватизації.
Загалом для так званої малої приватизації скорочується тривалість усіх приватизаційних процедур: зі 100 до 25 днів.
Кабмін уже затвердив перелік 420 державних підприємств, які передадуть Фонду державного майна для подальшої приватизації та ліквідації. 66 держпідприємств отримають нових власників у межах малої приватизації.