В Україні викрили членів злочинного хакерського угруповання LockBit. Правоохоронці долучилися до міжнародної операції

Правоохоронці викрили представників транснаціональної злочинної кіберорганізації LockBit, що діяли в Україні. У межах міжнародної операції вдалося припинити діяльність цього угруповання. Хакери викрадали таємні дані відомих компаній та персональну інформацію, а потім вимагали за них гроші.

Про це повідомили Національна поліція, Офіс генпрокурора та Служба безпеки України.

Слідство встановило, що для викрадення корпоративних відомостей організація LockBit використовувала спеціально розроблені програми-вимагачі.

Учасники угруповання дистанційно «запускали» шкідливе програмне забезпечення на комп’ютери користувачів. Після цього «вірус» збирав закриту інформацію, а потім блокував роботу комп’ютерної техніки та пропонував її відновити після сплати грошей.

У разі відмови зловмисники погрожували не тільки паралізувати весь технологічний процес компаній, але й оприлюднити їхні конфіденційні відомості у відкритій мережі.

В Україні угруповання представляли батько і син, від дій яких постраждали люди, підприємства, державні установи та заклади охорони здоров‘я у Франції. Правоохоронці провели ряд обшуків за місцями проживання хакерів у Тернополі й вилучили мобільні телефони й комп’ютерну техніку.

Загалом вдалося заблокувати Анонімна мережа являє собою систему не пов'язаних між собою віртуальних тунелів, що дозволяє передавати дані в зашифрованому виглядідаркнет-сайти хакерського угруповання, видалити 34 сервери у США та 7 країнах Євросоюзу, а також заблокувати понад 200 криптовалютних рахунків кіберорганізації.

Встановлено, що від 2019 року хакери LockBit, здійснили понад 3000 кібератак на інфраструктуру різних компаній країн Європи та США. Так, тільки з однієї з американських компаній вони вимагали понад 90 млн доларів.

Угруповання вважається найбільш «авторитетним» хакерським угрупованням серед вимагачів у світі, кажуть правоохоронці.

Міжнародна кібероперація проводилася у взаємодії із компетентними органами Франції, Німеччини, Нідерландів, Швеції, Австралії, Канади, Японії, Сполученого Королівства Великої Британії, США, Швейцарії, Фінляндії, Польщі, Нової Зеландії та Європолом.