В Україні все ще недостатньо щеплених проти COVID-19 для формування колективного імунітету, попри наявність вакцин — МОЗ

Міністерство охорони здоров'я заявило, що в Україні все ще недостатній рівень вакцинації для формування колективного імунітету проти коронавірусу. Водночас в Україні є майже 8 мільйонів доз вакцин.

Про це йдеться на сайті МОЗ.

Там розповідають, що в Україні зараз відбувається сезонне зниження захворюваності на COVID-19. З 21 до 27 квітня зафіксували 8898 випадків — це на 18% менше, якщо порівняти з попереднім тижнем. Серед нових інфікованих 1546 — діти. За тиждень медпрацівники провели понад 110,5 тисячі досліджень із виявлення захворювання. До клінік госпіталізували 2735 людей.

МОЗ зазначає, що люди в Україні продовжують помирати внаслідок ускладнень COVID-19. З 21 до 27 квітня таких було 82. Більшість померлих — люди віком 60+.

Вакцинація

Міністерство наголошує, що найкращим способом захиститися від важкого перебігу COVID-19 залишається вакцинація. В Україні щеплення можуть зробити дорослі й діти від 5 років. Дорослі мають отримати базовий курс щеплень проти COVID-19 однією дозою вакцини Janssen або двома дозами CoronaVac чи Pfizer. Через 5 місяців після первинного курсу всім дорослим потрібно зробити перше бустерне щеплення, а ще через 4 місяці — другий бустер.

Наразі принаймні одну дозу вакцини в Україні отримали понад 16,3 мільйона людей, а 15,5 мільйона — дві дози вакцини. Проте станом на 23 квітня понад 12,3 мільйона українців не отримали першої бустерної дози. Водночас в Україні доступно майже 8 мільйонів доз вакцин для щеплення.

Як зробити щеплення?

Щоб вакцинуватися, потрібно зателефонувати до найближчого пункту щеплення або центру масової вакцинації. Їхні адреси й телефони є на сайті vaccination.covid19.gov.ua. Також можна дізнатися всю необхідну інформацію у свого сімейного лікаря чи в найближчій поліклініці.

Крім цього, в Україні працюють мобільні бригади, які вакцинують тих, хто не може дістатися до пунктів щеплення самостійно. Їхніми послугами можуть скористатися:

  • маломобільні громадяни;
  • жителі громад, у яких немає пунктів щеплення;
  • жителі громад, у яких низький рівень вакцинації серед людей віком 60+.

Маломобільні громадяни можуть викликати таку бригаду за допомогою сімейного лікаря або гарячої лінії МОЗ — 0 800 60 20 19. Громади — через обласні департаменти та управління охорони здоров’я.