В Україні за добу виявили майже 200 пожеж, вогонь охопив понад 125 гектарів землі ㅡ надзвичайники
Упродовж минулої доби, 9 квітня, в Україні виявили 195 пожеж, вогонь поширився на понад 125 га землі. Надзвичайники попереджають, що в Україні розпочався пожежонебезпечний період, оскільки люди палять сухостій.
Про це повідомили у Державній службі з надзвичайних ситуацій (ДСНС).
Зокрема, 9 квітня надзвичайники гасили пожежі у Дніпропетровській області, на Луганщині, Львівщині та Київщині. Найбільш поширеною причиною пожеж стало займання сухостою, зокрема внаслідок умисного підпалу або ж через необережне поводження з вогнем.
Наприклад, біля села Лобойківка на Дніпропетровщині через займання сухої трави, дерев та кущів горіло майже 2 гектари землі. На Луганщині надзвичайники ліквідували пожежу в смт Сиротине ㅡ там горіла суха трава та очерет. У Львівській області за добу ліквідували 5 пожеж сухої трави, вогонь знищив сухостій на 8 700 квадратних метрах землі.
В Ірпінському районі Київщини за минулу добу рятувальники виявили горіння трав’яного настилу. Як стало відомо пізніше, пожежа, ймовірно, виникла через літню жінку, яка хотіла спалити сміття зі свого подвір’я. Коли рятувальники прибули на місце вогонь розгорівся так, що довелося викликати вогнеборців.
Яка відповідальність?
Минулого року депутати посилили відповідальність за забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу.
Так, за самовільне випалювання рослинності або її залишків загрожують штрафи у 3 060-5 100 грн для громадян та 15 300-20 400 грн для посадових осіб.
За забруднення атмосферного повітря передбачений штраф у 30 600-61 200 грн або обмеження волі до 3 років.
За знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу загрожує від 91 800 до 153 000 грн або обмеження волі від 2 до 5 років.
Що радять робити?
У ДСНС зазначають ㅡ під час пожежонебезпечного періоду треба дотримуватись таких правил:
- не розводити відкритий вогонь біля лісової зони, в полях;
- не залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці;
- категорично заборонено випалювати сміття та рослинні залишки;
- організовуйте протипожежні розриви між очеретом та садовими ділянками;
- не складайте легкозаймисті матеріали поблизу очерету;
- очищайте місце, призначене для вогнища, від сухої трави, листя, гілля та не розводьте багаття поблизу будинків чи господарських споруд;
- не залишайте без нагляду розпалені багаття та не дозволяйте дітям розводити вогнища;
- за сильних поривів вітру не розпалюйте вогнище;
- залишаючи місце відпочинку, обов’язково загасіть вогнище водою чи піском до повного припинення горіння або тління;
- говоріть із дітьми про дотримання правил пожежної безпеки.