В Україну прибуло ще майже 3 млн доз вакцини Moderna у межах програми COVAX

7 листопада Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) доставив в Україну 2 930 300 доз вакцини проти COVID—19 компанії Moderna. Зробили це в межах гуманітарної ініціативи COVAX. Тобто препарат Україна отримала безкоштовно.

Про це повідомили у пресслужбі ЮНІСЕФ.

Загалом у межах глобальної ініціативи COVAX разом із цією партією ЮНІСЕФ доставив в Україну вже 7 415 810 доз вакцин від різних виробників (Pfizer, Moderna, AstraZeneca та Sinovac).

Нагадаємо, ініціатива COVAX має на меті пришвидшити розробку та виробництво вакцин від COVID-19 і забезпечити препаратами країни із низьким та середнім доходом. COVAX доставляє у країни тільки ті вакцини, які ВООЗ включила в реєстр засобів для використання в надзвичайних ситуаціях.

В Україну прибуло ще близько 3 млн доз вакцини Moderna в межах програми COVAXЮНІСЕФ/надане hromadske

«Moderna — це четверта вакцина, яка доступна в Україні для щеплення проти COVID-19. Дякую міжнародним партнерам за системну підтримку та спільне прагнення перемогти пандемію», — прокоментував нове постачання очільник МОЗ Віктор Ляшко.

У Міністерстві зазначають, що постачати вакцину в межах цієї ініціативи будуть і надалі.

«Завдяки зусиллям донорів і партнерів у межах COVAX вакцини від COVID зараз доступні усім охочим. Зокрема, ми сподіваємось, що усі вчителі отримають щеплення якомога швидше, зокрема вакцинами із цієї партії, щоб школи були відкритими й діти повернулись у класи», — каже Мурат Шахін, голова представництва ЮНІСЕФ в Україні.

Раніше Україна отримувала в межах COVAX 2 мільйони доз вакцини Moderna, але використала їх усі. А от закуповувати цей препарат МОЗ не планує.

Нагадаємо, зберіганням і поширенням вакцин, отриманих від COVAX, в Україні займається Агентство США з міжнародного розвитку USAID.

Вакцинація в Україні

Вона триває з 24 лютого. До цієї поставки Україна отримала 26,3 мільйона доз вакцини. Щеплення роблять препаратами від фармкомпаній AstraZeneca, Sinovac (вакцина CoronaVac), Pfizer (вакцина Comirnaty) та Moderna.

Згідно з Національним планом вакцинації проти коронавірусу, з травня в Україні мали робити щонайменше по 5,6 мільйона щеплень щомісяця. Для цього щодня потрібно було вакцинувати приблизно 182 тисячі людей. Однак таких темпів досягнути не вдалося.

План вакцинації передбачає, що в серпні мали зробити 6 мільйонів щеплень, а з вересня — понад 8 мільйонів щомісяця. Проте в реальності вийшло інакше: у серпні зробили 3,6 мільйона щеплень, у вересні — 3,2 млн. Водночас у жовтні вдалося виконати план — зробили 8,4 млн щеплень.