Відбувся черговий обмін полоненими. Україна повернула 50 бійців

Україна провела черговий обмін полоненими. У його результаті вдалося повернули додому 50 українських воїнів. Загалом додому повернулися 33 офіцери та 17 рядових і сержантів.

Про це повідомив керівник Офісу президента Андрій Єрмак.

Вдалося повернути бійців зі Збройних сил України, Сил територіальної оборони, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Військово-морських сил та Сил спеціальних операцій.

«Повертаємо людей, які потрапили в полон на Чорнобильській АЕС, а також оборонців Маріуполя, хлопців із Донецького напрямку, з-під Бахмута, а також із Київщини, Чернігівщини, Херсонщини та інших регіонів, де тривали бої», — зазначив він.

Як уточнили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими, це був перший у 2023 році обмін військовополоненими та 36-й від початку повномасштабного вторгнення росії.

Загалом від початку вторгнення додому повернулися 1646 людей. Попереднього разу кількість звільнених бійців називали 1 січня — тоді їх було 1596.

Сьогодні, 8 січня, звільнені 25 представників ЗСУ, 13 — з Нацгвардії, 4 — ДПСУ, 3 — з Військово-морських сил та 5 — із територіальної оборони. Найстаршому визволеному 54 роки, а наймолодшому — менш як 20. Одинадцятеро полонених були з Чорнобильської АЕС, восьмеро є оборонцями Маріуполя, дев’ятеро — захисники Київщини. Серед визволених військовослужбовців — 33 офіцери та 17 представників рядового та сержантського складу.

Обмін полоненими

Попередній обмін полоненими відбувся 31 грудня 2022 року. Додому повернулися 140 українців. Серед них поранені, захисники Маріуполя, острова Зміїний, добровольці тероборони зі Славутича, а також українські захисники з Бахмутського напрямку.

Крім того, Україна 31 грудня під час обміну полоненими повернула додому собаку на прізвисько Адік, якого російські окупанти забрали в української військової з Маріуполя після того, як вона потрапила в полон.

Нагадаємо, з листопада почав діяти закон, що гарантує соціальний і правовий захист громадянам, які перебували в полоні окупантів. Зокрема, громадяни, які перебували в полоні, підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню.

Полонені українські бійці

росія підтвердила, що тримає у полоні 3392 українських військових, заявила уповноважена президента України з питань забезпечення прав захисників Альона Вербицька. Водночас в Україні приблизно 15 тисяч людей вважаються зниклими безвісти, серед них багато цивільних.

Посадовиця каже, що наразі невідомо, що сталося зі зниклими безвісти — вони теж перебувають у полоні, вивезені з окупованих територій чи вбиті.