В уряді показали ескізи майбутнього Національного меморіального кладовища
Міністерство у справах ветеранів України презентувало громадськості ескізний проєкт Національного військового меморіального кладовища.
Про це йдеться на сайті меморіального комплексу.
Головний архітектор ескізного проєкту — дніпровський дизайнер Сергій Дербін.
Зазначається, що проєкт успішно пройшов державну експертизу, і після завершення нормативно-правового врегулювання постане в межах Гатненської територіальної громади, що під Києвом.
У Мінветеранів розповіли, що при проєктуванні враховували закордонний меморіальний досвід, зокрема, всесвітньо відомого Арлінгтонського національного цвинтаря у США.
На земельній ділянці в понад 260 гектарів, окрім кладовища, планують розмістити також церемоніальну площу, будинок трауру, каплиці, крематорій, музейно-виставковий комплекс та іншу необхідну інфраструктуру.
На ескізах видно, що заплановано два види надгробних плит — у формі козацького хреста та стели, що заокруглена зверху. Обидва варіанти витримано в єдиному стилі, що відповідає статусу національного меморіалу. На плитах буде розміщено фотографію полеглого військового, його ім’я та дати життя. Перед кожним пам’ятником планується розмістити лампадки.
Також на сайті Мінветеранів показали дві каплиці — в сучасному стилі та стилізованому під давньоруський.
Також проєктом передбачено організацію шатлів від основних транспортних вузлів Києва до меморіального комплексу.
Більше про Національне військове меморіальне кладовище
На цьому кладовищі ховатимуть українських героїв, які ціною власного життя боронили незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
Раніше в Міністерстві культури пропонували розмістити кладовище на виїзді з Києва в Биківнянському лісі. Там уже створено Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили», де поховані жертви радянських репресій.
Однак у заповіднику сказали, що на території Биківнянського лісу неможливо побудувати меморіальне кладовище в найкоротші терміни. Частина лісу, у якій заплановано розмістити меморіальне кладовище, не повністю досліджена, тож там можуть бути невиявлені поховання, пояснюють у заповіднику.
Тож тепер меморіальне кладовище планують створити на території Гатненської громади. В уряді стверджували, що проєктування кладовища мають завершити до 30 липня 2025 року.