В уряді розповіли про варіанти запуску пунктів пропуску на Донбасі
В уряді назвали декілька варіантів того, як потрібно запускати контрольні пункти в'їзду—виїзду на лінії розмежування на Донбасі, щоб не допустити скупчення людей.
Про це розповіла заступниця міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Інна Голованчук, передає кореспондент hromadske.
«Один із варіантів — люди, які будуть перетинати КПВВ на один день з метою отримання адміністративних послуг чи соціального забезпечення, не потребуватимуть обсервації», — розповіла заступниця міністра.
Водночас, якщо людина не встигне отримати необхідні їй послуги, і залишатиметься на другий день, це вважатиметься порушенням.
«Кожна людина проходитиме спеціальний огляд, коли буде перетинати КПВВ, і за відсутності ознак ГРВІ, буде презумпція того, що вона здорова», — зазначила Голованчук.
Інший варіант — протягом перших двох тижнів пропускати через КПВВ лише людей, які мають обʼєктивні причини для перетину лінії розмежування. Зокрема пропускати тих людей, які можуть проживати у родичів або мають житло на підконтрольній території, де вони зможуть самоізолюватися на два тижні. В уряді сподіваються, що це розвантажить КПВВ.
Також Голованчук сказала, що термін проходження процедура, яку періодично необхідно проходити людям, які зареєстровані на окупованій території, для отримання соцвиплатідентифікації, який зараз відклали на один місяць з моменту закінчення карантину, ймовірно, відкладуть на більший термін.
Заступниця міністра додала, що на дату відкриття КПВВ впливатиме епідеміологічна ситуація. Наприклад, відтермінувати відкриття пунктів пропуску може спалах коронавірусу у Словʼянську, де за два дні COVID-19 виявили у понад 20 людей.
Нагадаємо, що у штабі Операції об'єднаних сил планують відновити роботу КПВВ з 10 червня.
Нагадаємо, з 22 березня 2020 року задля протидії занесення на підконтрольну уряду України територію коронавірусної інфекції тимчасово припинили пропуск через лінію зіткнення на Донбасі людей та транспортних засобів.
У виняткових випадках, за наявності критично важливих життєвих обставин та підтверджувальних документів, людям можуть дозволити перетин.