В уряді розповіли, скільки вже українці витратили грошей «єПідтримки» на ліки
Українці вже витратили майже 2 мільярди гривень програми «єПідтримка» — виплат грошей за вакцинацію проти коронавірусу. Із них на ліки пішло 88 мільйонів гривень.
Про це повідомило Міністерство економіки.
Загалом програмою «єПідтримка» наразі скористалися понад 7,3 мільйона людей. Вони вже отримали 7,35 мільярда гривень на свої картки.
Найпопулярнішими видами витрат стали книги — 705 мільйонів гривень. Далі йдуть кінотеатри (488 мільйонів гривень), театри, концерти та розважальні послуги (249 мільйонів гривень).
На подорожі літаками та залізницею витратили 242 мільйони гривень, на спорт — 222 мільйони гривень, а на ліки — 88 мільйонів гривень.
Що таке «єПідтримка»?
«єПідтримка» ㅡ це програма підтримки, за якою українці, що пройшли повний курс вакцинації проти коронавірусу, можуть отримати тисячу гривень. А за бустерне щеплення українцям виплатять ще додатково 500 гривень.
Ці гроші можна витратити лише на визначені категорії: книжки, спортзали, квитки в кіно, театр, музеї, на концерти чи поїздки Україною ㅡ і в такий спосіб підтримати бізнес, який найбільше страждає через карантин.
А з 24 січня дозволили витрачати кошти ще й на ліки, але лише людям від 60 років. Купувати їх можна як офлайн, так і онлайн.
Також президент Володимир Зеленський анонсував, що протягом лютого грошима «єПідтримки» українцям старше 60 років дозволять сплачувати за комуналку. Підліткам, на яких згодом обіцяють розширити програму, дозволять витрачати кошти на освіту.
Гроші можуть отримати лише повністю вакциновані українці із «зеленим» COVID-сертифікатом у додатку «Дія».
Щоб отримати допомогу, треба оформити спеціальну картку в банку (онлайн чи безпосередньо в банку) та подати заявку в «Дії».
Ви отримуєте гроші на 4 місяці. Якщо за цей час ви їх не витратите — рахунок закриють. Зняти їх із картки, переказати на іншу картку чи витратити на інші категорії товарів та послуг не вийде.
Розраховуватися цими грошима можна буде онлайн та офлайн, але тільки в зазначених категоріях українського бізнесу. Банки розпізнаватимуть COVID-тисячу в разі оплати карткою за допомогою Це код, який присвоюється торговій точці та характеризує напрямок бізнесу. У разі оплати карткою «єПідтримка» він повинен збігатися з одним із кодів, зазначених у постановіМСС-кодів.