В уряді взялися розробляти закони щодо набуття громадянства. З чого доведеться складати іспит?

В уряді підготують законопроєкти щодо запровадження комплексного іспиту для набуття громадянства України.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Так, Міністерство юстиції та Міністерство внутрішніх справ мають підготувати і внести на розгляд уряду відповідні проєкти законів.

Крім того, Міністерству освіти і науки спільно з Національною комісією зі стандартів державної мови доручили розробити й затвердити програми іспиту на рівень володіння державною мовою, з історії України та основ Конституції України.

«Громадянство України сьогодні — це привілей. І кожен, хто на нього претендує, повинен знати й розуміти основоположні засади нашої країни», — написав Шмигаль.

Що думає уповноважений із захисту державної мови?

Ми взяли коментар в уповноваженого із захисту державної мови Тараса Креміня. На його думку, такі іспити — це «один із ключових інструментів» щодо того, у який спосіб можна забезпечити набуття громадянства.

«Не єдиний — один зі способів. Але я вважаю, що треба володіти знаннями Конституції, мешкати в цій країні, треба прожити принаймні 5 років, попрацювати на це суспільство. Все, що легко дається, не цінується», — сказав він.

Кремінь додав, що суспільство повинне бачити механізми, правила, умови для прийняття потенційного громадянина України.

Що передувало?

Президент Володимир Зеленський відповів на петицію, яка пропонує ввести обов'язковий іспит для отримання українського громадянства. Опрацювати відповідне питання доручили прем'єр-міністру Денисові Шмигалю.

Автор петиції запропонував, щоб іспит складався з чотирьох частин: тест з української мови, тест з історії України, тест на знання Конституції України та вивчення українського гімну.