В утримуваного в РФ українця Лимешка погіршилося здоров’я після примусової вакцинації — омбудсменка

У незаконно засудженого в Росії громадянина України Геннадія Лимешка погіршився стан здоров'я після примусового щеплення проти COVID—19 вакциною, яка не визнана Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Зазначимо, що, ймовірно, йдеться про російську вакцину «Спутник V», розроблену Національним дослідницьким центром епідеміології та мікробіології ім. Гамалеї, яку досі не визнали у ВООЗ.

За словами Денісової, працівники виправної колонії у Ставропольському краї РФ, де утримується Геннадій, змусили українця підписати згоду на щеплення. Йому погрожували поміщенням до штрафного ізолятора та забороною спілкуватися з родичами.

Після вакцинації стан здоров’я Геннадія Лимешка різко погіршився: почалася тахікардія та сильний головний біль.

Денісова стверджує, що адміністрація установи відмовила Геннадію у медичній допомозі. Це порушує статтю 3 Конвенції про захист прав людини й основних свобод, що прирівнюється до тортур і нелюдського поводження, та статтю 22 Мінімальних стандартних правил поводження із в’язнями, схвалених Економічною і Соціальною радою ООН.

Омбудсменка звернулася до уповноваженої з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з вимогою терміново надати Лимешку необхідну меддопомогу.

Крім того, Денісова просить генерального консула України в Ростові-на-Дону Тараса Малишевського терміново виїхати до колонії та відвідати утримуваного українця.

Більше про справу Лимешка

ФСБ Росії 12 серпня 2017 року повідомило про затримання в окупованому Криму «агента СБУ», якого обвинуватили в підготовці диверсій, пише «Укрінформ». Згодом російські спецслужби оприлюднили відео затримання і допиту чоловіка.

Той назвався Геннадієм Лимешком, 1992 року народження, і зізнався в тому, що нібито готував диверсії на території анексованого Криму. «Суд» у Судаку засудив його до 8 років позбавлення волі за «незаконне придбання, зберігання і носіння вибухових речовин».

Загалом російські силовики у справі «кримських диверсантів» звинуватили: Євгена Панова, Андрія Захтея, Редвана Сулейманова, Володимира Присича, Володимира Дудку, Дмитра Штиблікова, Олексія Бессарабова, Гліба Шаблія, Олексія Стогнія, Геннадія Лимешка, Анну Сухоносову та Дмитра Долгополова.

У цих справах правозахисники неодноразово фіксували незаконні методи ведення слідства та застосування тортур для отримання зізнань.